1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Başbakan Erdoğan'a yumurta şoku!
Başbakan Erdoğan'a yumurta şoku!

Başbakan Erdoğan'a yumurta şoku!

"Erdoğan'ın konvoyuna yumurta atmak isteyen bir kişi gözaltına alındı"

A+A-

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın konvoyuna yumurta atmak isteyen bir kişi gözaltına alındı.

İstanbul Üniversitesi akademik yılı açılış törenine katılan Başbakan Erdoğan'ı protesto etmek amacıyla yumurta atmak isteyen bir kişi gözaltına alındı. Erdoğan'ın konvoyunun geçtiği Vezneciler Caddesi üzerinde polisin aldığı geniş güvenlik önlemlerine rağmen bir kişi yumurtalı protesto yapmak istedi. Erdoğan'ın konvoyunun önündeki eskort araçlarına elindeki yumurtayı fırlatan bir kişi, iddiaya göre, "Padişahlığa son." şeklinde bağırdı. Şahıs, güvenlik önlemi alan polisler tarafından hemen etkisiz hale getirildi.

Polis aracına bindirilen protestocu polis merkezine götürüldü.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı İstanbul Üniversitesi Akademik Yıl Açılış töreninin yapıldığı Fen Fakültesi'ndeki Cemil Birsel konferans salonuna girmek isteyen bir grup öğrenci ile polis arasında arbede yaşandı. Polis, eylemci grubu karga tulumda gözaltına aldı.

BERNA İLE FERHAT DA ORADAYDI

Başbakan Erdoğan, salonda bulunduğu sırada Fen Fakültesi yakınında toplanan Gençlik Federasyonu üyesi yaklaşık 10 kişi pankart açarak parasız eğitim ve füze kalkanı protestosu yaptı. Grup içerisinde Roman Çalıştayı'nda parasız eğitim pankartı açarak gözaltına alınan ve daha sonra tutuklanan Ferhat Tüzel ile Berna Yılmaz da vardı. Bir basın açıklaması yapan öğrenciler açıklamanın ardından Çevik Kuvvet ekipleitini geçerek okullarına gitmek istedi. Bu sırada Ferhat Tüzel ile Berna Yılmaz gruptan ayrıldı.

POLİS MÜDAHALE ETTİ

Ancak çevik kuvvet polisleri buna izin vermeyince polislerle öğrenciler arasında arbede yaşandı. 'Parasız eğitim istiyoruz ' sloganı atan öğrenciler , karga tulumba gözaltına alındı. Öğrenciler gözaltının ardından polis minibüsüne bindirilerek olay yerinden götürüldü.