1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Başbakan Erdoğan’dan Ramazan mesajı
Başbakan Erdoğan’dan Ramazan mesajı

Başbakan Erdoğan’dan Ramazan mesajı

Başbakan Erdoğan İstanbul'da metro açılış töreni sırasında verdiği Ramazan mesajı gündem yarattı. Başbakan Erdoğan’ın açılış töreni sırasında yaptığı konuşmada beş yıldızlı otelleri bırakın bir tas çorbayı beraber paylaşın dedi.

A+A-

 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Otogar-Bağcılar-Başakşehir-Olimpiyatköy güzergahında hizmet verecek metro hattının açılış töreninde konuştu.

Erdoğan, açılış konuşmasında yarın başlayacak olan Ramazan ayına da değindi. Ramazan ayının yaz mevsimine denk gelmesi nedeniyle vatandaşları uyaran Erdoğan, verdiği bu mesajla yine çok konuşulacağa benziyor.

"Bırakın yıldızlı otelleri, oturun komşularınızla beraber."

İşte Erdoğan'ın Ramazan ayına ilişkin o sözleri...

"Yarın akşam ilk teraviyi kılıyoruz. Yarın akşam ilk sahura kalkıyoruz. Tüm insanlık için ellerimizi semaya açacağız. Allah birliğimiz daim kılsın diyorum.

“BIRAKIN BEŞ YILDIZLI OTELLERİ”

Hepinizden yoksulları bu ay içinde daha bir hatırlamanızı, bir tas çorbayı beraber paylaşmanızı, bırakın beş yıldızlı otelleri, oturun komşularınızla beraber. Onlarla sofranızı paylaşmanızı bekliyorum. Rabbim bu Ramazanı hayırlara vesile etsin.

ERDOĞAN, VATMANLIK YAPTI

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , açılışını yaptığı Otogar-Bağcılar-Mahmutbey- Olimpiyatköy- Başakşehir metro hattında vatmanlık yaptı.

Erdoğan Bağcılar durağından Metrokent durağına kadar metroyu kullandı. Vatman koltuğuna oturan Erdoğan Bağcılar durağından Başakşehir'de Metrokent durağına kadar metroyu kullandı.