1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Başbakan Fas ziyareti öncesinde gündemi değerlendirdi
Başbakan Fas ziyareti öncesinde gündemi değerlendirdi

Başbakan Fas ziyareti öncesinde gündemi değerlendirdi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bugün başlayacak olan Fas ziyareti öncesinde ülke gündemini değerlendirdi. Başbakan Erdoğan yaptığı açıklamada Gezi Parkı’ndaki olaylar ve CHP’nin izlediği politika önemli yer aldı.

A+A-

 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Fas'a hareketinden önce Atatürk Havalimanı'nda açıklama yapıyor.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

*Dün Ömer Çelik Twitter'dan açıklama yaptı. Mesajlar alındı değerlendiriliyor dedi. Tansiyonun düşürülmnesi noktasında atmayı planladığınız adım?

Siz hangi mesajı aldınız. Ben Başbakan olarak, vatandaş olarak bu olayla ilgili olarak saf temiz insanları ayırırsak aşırı uçların organize ettiği eyleme katılma durumunda olanlar var. Olay GEzi Parkı olayı değildir. Gezi Parkı'nda ağaçların kaldırılması söz kon usu değildir.

Burada İBB bir yay kaldırımı genişletme çalışmasında 10 ağacı kesmiyor 10 ağacı söküyor. O ağaçlarda Çağlayan'a dikiliyor. Bizim Gezi Parkı ile ilgili hedefimiz ne? Orada ne yapılacağını açıkladık. 2 yıldır orayla ilgili ses yok. Burada böyle adımın tılması organize adımdır. Buraya aklı selim sahibi milletimin bu oyuna gelmemesi gerekir. Bu olan oyunların arkasında CHP zihniyeti var. İç ve dış bağlantısı olan aşırı uçların organizasyonu.

Ceylan Otel ağaçlıktı? Sökülerek otel yapıldı. Etap Marmara'da orası da Taksim alanının terasıydı.

Gezi Parkı olayındaki ağaç meselesi bu işin fitiline ateşleme olayıdır. Daha sonraki gelişmeler CHP'nin bu işin içinde aktif şekilde rol alması şeklinde. Kadıköy'de miting yapacağım diyor belli satten sonra mitingi Taksim'e kaydırıyor. Taksim'e geliyor konuşma yapacak ama arama yaptığı pozisyonu bulamayınca konuşma yapmadan geri dönüyor. Bu olayların içinde CHPĞ2nin rolü vardır. Aşırı uçlarla dayanışması vardır. Hukuk içinde miting mi yapacak buna hakkı var. Miting yapılacak alan bellidir. Toplantı gösteri ve yürüyüşü yasalar içinde bu da vardır. Kim olursa olsun onlarında güvenliğini sağlamaya mecburuz. Ama bunları yaparken hak ve özgürlükleri saldırı varsa bu ne olacak? Araçlar yakıldı. Allah'tan ölen olmadı. Bu araçların sahibi vatandaşımın. Bunların bedelini kim ödüyor? Ankara'nın, İzmir'in İstanbul Gezi Parkı ile ne alakası var. Olay aslında sandıkta Ak Parti'yi malup edemeyenler bu yollarda bırakabilir miyiz diyorlar. Süreç yakın. 10 ay sonra sandık geliyor. Bu sandıkta gereken cevabı milletim verecek. Biz anti demokratik uygulama yapıyorsak milletim al aşağı eder. Şuan şiddetle bir şeyler elde etmeye çalışanlar var. Bunların hepsi aşılır, geçilir. Bunlar bizim ülkemizde ilk değil. Biz milletimize olan hizmet aşkımızı devam ettireceğiz.