1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Başbakan İçişleri Bakanı’na talimatı verdi
Başbakan İçişleri Bakanı’na talimatı verdi

Başbakan İçişleri Bakanı’na talimatı verdi

Başbakan Erdoğan kendisini ziyarete gelen Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu yetkililerini ağırladı. Ana gündem maddelerinden biri yine Taksim Gezi eylemleri olan görüşmede Başbakan Erdoğan eylemlerin 24 saat içinde biteceğini ifade etti.

A+A-

 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kendisini ziyaret eden Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) heyetine Gezi Parkı eylemleriyle ilgili görüşlerini aktardı. Sızan bilgilere göre, Gezi Parkı eylemlerinin İsrail'e yakın kesimleri sevindirdiğini söyleyen Erdoğan, eylemlerin 24 saat içerisinde bitirilmesi için İçişleri Bakanı'na talimat verdiğini dile getirdi. Başbakan'ın TESK heyeti ile, eylemlerde çevreye verilen zararlarla ilgili görselleri de paylaştığı belirtildi.

"24 SAATTE BU İŞ BİTECEK"

NTV'nin haberine göre Başbakan, esnaflara şunları söyledi:

''Yumruğa karşı yumruk sallamadık. Bundan sonra güvenlik güçleri daha farklı davranacak. Yurtdışından gelecek akla ihtiyacımız yok. One minute dediğimiz insanlar şimdi bu durumdan seviniyorlar. Esnaf uyanık olsun. Faiz lobisi iş başında. İçişleri Bakanıma talimat verdim. 24 saat içinde bu iş bitecek.''

'3 AY ÖNCEDEN ÖNGÖRMÜŞTÜK'

Gezi Parkı eylemleri AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısının da gündemindeydi. Erdoğan'ın MYK toplantısında yaptığı konuşmada ise, ''Bu olayları bu şekilde olmasa bile çeşitli komplolar şeklinde 3 ay önceden öngörmüştük. Bize bazı istihbarat bilgileri gelmişti'' dediği öğrenildi.