1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Başbakan - Kral Abdullah Görüşmesi!
Başbakan - Kral Abdullah Görüşmesi!

Başbakan - Kral Abdullah Görüşmesi!

Görüşme Sona Erdi...

A+A-

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Suudi Arabistan Kralı Abdullah Bin Abdülaziz Al Suud arasında gerçekleşen görüşme sona erdi.Suudi Arabistan Kralı Abdullah Bin Abdülaziz Al Suud ile Başbakan Erdoğan arasında gerçekleşen kritik görüşme saat 18.00'de sona erdi. Suriye konusunu görüşmek üzere Riyad'a gelen Başbakan Erdoğan, gün içinde Cuma namazının ardından Riyad'ın kuzeydoğusunda bulunan Rumah bölgesindeki Kraliyet Yazlık Sarayı'nda saat 15.00'de Suudi Arabistan Kralı'yla görüşmeye başladı. Başbaşa görüşme öncesinde ise Başbakan Erdoğan ve Kral Abdullah çalışma yemeğine geçti. Yemek sonrasında baş başa bir görüşme gerçekleştiren ikili, yaklaşık 3 saatlik görüşmede Suriye konusunu masaya yatırdı.


Görüşme öncesinde ise, kabul çadırında Başbakan Erdoğan'ın daha öne Kral Abdullah ile birlikte çekildikleri bir fotoğrafı kendisine hediye ettiği öğrenildi.


Başbakan Erdoğan'ın Suudi Arabistan Kralı Abdullah Bin Abdülaziz ile gerçekleştirdiği görüşmenin ardından İstanbul'a hareket etmesi bekleniyor.