1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Başbakan MİT Müsteşarı Fidan ile görüştü
Başbakan MİT Müsteşarı Fidan ile görüştü

Başbakan MİT Müsteşarı Fidan ile görüştü

Erdoğan yoğun gündeme dair ilk görüşmesini MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile İmralı süreci hakkındaki bilgileri alarak yaptı...

A+A-

Afrika gezisinden dönen Başbakan Erdoğan yoğun gündeme dair ilk görüşmesini MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile İmralı süreci hakkındaki bilgileri alarak yaptı. Müsteşar Fidan’ın toplantı çıkışında elindeki mavi dosya merak uyandırdı.

Erdoğan, Bakanlar Kurulu öncesinde MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile görüştü. Fidan, İmralı süreci ve Paris’teki infazlarla ilgili Erdoğan’ı bilgilendirdi.Fidan’ın Başbakanlık çıkışında elindeki MİT logolu dosya dikkat çekti

Üç ülkeyi kapsayan Afrika gezisi sonrası önceki gece İstanbul’dan Ankara’ya gelen Başbakan Erdoğan’ın Pazartesi mesaisi “İmralı trafiği”ne sahne oldu. Mehmet Öcalan’ın kardeşi Abdullah Öcalan ile görüşmek üzere İmralı’ya gittiği dakikalarda, Başbakanlık Yeni Bina’da da ana gündem İmralı’ydı. Bakanlar Kurulu toplantısı için Başbakanlık Yeni Bina’ya bakanların gelişi sürerken, bir de sürpriz ziyaretçi oldu. MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Başbakanlık Yeni Bina’ya geldi. Fidan’ın Bakanlar Kurulu öncesinde Başbakan Erdoğan ile yarım saat görüştüğü belirtildi. Görüşmede, İmralı süreci, gelişmeler ve Paris’te yaşanan cinayetler konusunda MİT Müsteşarı’nın Başbakan’ı bilgilendirdiği öğrenildi. Erdoğan-Fidan görüşmesi nedeniyle saat 11.00 olarak planlanan yeni yılın ilk Bakanlar Kurulu toplantısı saat 11.40’da başladı. Fidan ise Başbakanlık’tan saat 13.00’e doğru ayrıldı.

İki sürpriz ziyaretçi

Öte yandan Başbakanlığın iki sürpriz ziyaretçisi daha oldu; Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar ile Genelkurmay Başkanı Özel. Kılıçlar’ın yarın Paris’ten getirilmesi planlanan öldürülen kadınların cenazesi ve Diyarbakır’da yapılacak cenaze töreni dolayısıyla alınacak güvenlik tedbirlerine ilişkin bilgi verdiği ifade edildi. Başbakan’ın, İmralı süreci, terörle mücadele, Paris’teki cinayetlerin de masaya yatırıldığı Bakanlar Kurulu toplantısının ardından Başbakanlık Yeni Bina’da görüştüğü bir isim de Genelkurmay Başkanı Org. Necdet Özel oldu. Bu görüşmede de İmralı süreci ile birlikte terörle mücadele, bölgede sürdürülen operasyonların ele alındığı ifade edildi.