1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Başbakan The Times’ı hedef aldı
Başbakan The Times’ı hedef aldı

Başbakan The Times’ı hedef aldı

Başbakan Erdoğan Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı’nın açılışında yaptığı konuşmada Gezi Parkı olayları sırasında yaptığı yayınla dikkat çeken İngiliz The Times gazetesi hakkında yasal yollara başvurulacağını açıkladı.

A+A-

 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, aralarında Hollywood yıldızlarının da olduğu çok sayıda kişinin imzasıyla yayınlanan Gezi Parkı ilanına Şırnak'tan yanıt verdi.

Mektuba imza veren ünlüleri 'Türkiye'nin yerini haritada bulamazlar' diyerek eleştiren Erdoğan, ilanı yayınlayan İngiliz The Times gazetesine de ateş püskürdü:

"Kaça yayınladın o mektubu TIMES?'

İşte Erdoğan'ın konuşmasının satırbaşları:

Türkiye'nin yerini bilmeyen ünlü kişilerin altına imza attıkları metinleri iyi anlamaları gerekir. Çok ciddi şekilde aldatıldılar, kandırıldılar. Böyle bir mektup Türkiye'nin saygınlığına gölge düşürmez.

Times sana soruyorum:

Acaba kaça bu mektubu yayınladınız. İşte senin bedeli bu.

YASAL YOLLARA BAŞVURACAĞIZ

Bizler yasal mecrada ne gerekiyorsa yapacağız. Burada hergün hakarete, küfre maruz kalan bir başbakan var bu ülkede. Sabır gösteriyorum. Sabırla bekliyorum. Basın özgürlüğü yok diyorlar olmayan bir ülkede böyle hakaretler edilebilir mi? 10 yıl önce böyle sözler edilebilir miydi?