1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç gündemi değerlendirdi
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç gündemi değerlendirdi

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç gündemi değerlendirdi

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ülke gündeminde yer alan önemli konuları değerlendirdi. Arınç özellikle son günlerde çok konuşulan akil insanlar listesinin Başbakan Erdoğan tarafından titizlikle hazırlandığının altını çizdi.

A+A-

 Yarın akşam Sayın Başbakan kendileri ile Dolmabahçe'deki ofiste bir araya gelecek bende orada olacağım. Yapacakları çalışmaların Türkiye için çok iyi olacağını düşünüyorum. Gruplandırıldılar.

Bunlara bir başkan bir başkan sözcüsü tayin edildi. Her türlü imkanların, bölgeler valilikler diğer kurumlar tarafından tüm ihtiyaçları karşılanacağı ifade edildi. Bunlar hükümetin tayin ettiği veya sayın başbakanın bizzat görevlendirdiği insanlar olarak görmemek lazım.

Başbakan bu listeyi titizlikle açıkladı.

Bunların hepsi Türkiye'nin seçkin insanlarıdır, ortak paydaları Türkiye'nin terörden kurtulmasıdır. Onlarla el birliği iş birliği gönül birliği yapılmalıdır. Bu sayının kısıtlı olması gerekiyordu. Yüzlerce insanı böyle bir şemanın içine dahil etmek mümkün olamaz. Her biri çok değerli insanlardır. Bu kişilerin Türkiye'ye bugüne kadar yaptıkları katkıları ile böylesine bir görevi daha iyi yapacaklarına inandım.

62 kişi 1 aylık bir çalışmayla süreci anlatacak.

Her biri kişiliği itibariyle değerli insanlardır. İsimleri gördüğüm zaman bu kişilerin Türkiye'ye yaptıkları katkıları daha da iyi yapacağına inandım.

Dün Dışişleri Bakanı Sayın Davutoğlu'nun evinde toplantı yapıldı.Mavi Marmara baskınında şehit olan ailemizin eşleri çocukları katıldı. Tazminat konusu gündeme gelmedi.