1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Başbakan yeni kabineyi Köşk’e sunacak mı?
Başbakan yeni kabineyi Köşk’e sunacak mı?

Başbakan yeni kabineyi Köşk’e sunacak mı?

Erdoğan yeni kabineyi bugün Köşk'e sunacak iddiası...

A+A-

Son günlerde gündemde çok konuşulan bakanlıklarda yapılacak değişikliklerde son noktaya gelindiği ve bugün Başbakan tarafından hazırlanan yeni kabinenin Cumhurbaşkanına sunulacağı iddiaları tansiyonu yükseltti.

Başbakan Erdoğan bugün Köşk'e çıkacak. İddiaya göre beraberinde kabine değişikliği de olacak.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Afrika ziyareti dönüşü uçakta gazetecilere yaptığı açıklamada "Her an her şey olabilir" sözleriyle işaret ettiği kabine revizyonuna ilişkin bugün en somut adımı atacağı Köşk'e yeni kabine listesini sunacağı iddia edildi.

KOLTUĞUNDAN OLACAK 5 BAKAN

Sözcü gazetesinden Veli Toprak'ın haberine göre Bakanlar Kurulu'nda liste dışı kalan 5 isim şöyle; Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker.

Yeni kabinede Maliye Bakanlığı için AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli'nin adı geçerken, Sağlık Bakanlığı için Cevdet Erdöl ve Necati Ünüvar'ın, Kalkınma Bakanlığı için de Bitlis Milletvekili Vedat Demiröz'ün adı geçiyor.

ÇAĞLAYAN VE ERGÜN YER DEĞİŞTİRECEK

Kabinede Zafer Çağlayan ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün'ün yer değiştirebileceği de öne sürülürken Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'in koltuğunu koruyacağı iddia edildi.