1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Başbakan'a Cumhurbaşkanlığı adaylığı soruldu
Başbakan'a Cumhurbaşkanlığı adaylığı soruldu

Başbakan'a Cumhurbaşkanlığı adaylığı soruldu

Başbakan Erdoğan katıldığı televizyon programında basın mensuplarının Cumhurbaşkanlığı adaylığı hakkındaki düşünceleri sorusuna henüz karar vermediğini ifade ederek cevap verdi.

A+A-

Başbakan Erdoğan, ATV ve A Haber'in ortak yayınında gazetecilerin sorularını cevapladı. Programın en kritik sorusu ise Mehmet Barlas'tan geldi ve Cumhurbaşkanlığı için partide bölünme yaşanıp yaşanmayacağını sordu. Erdoğan, partide herhangi bir bölünmeye izin vermeyeceklerini, konuyu istişare edeceklerini söyledi.

"HENÜZ KARAR VERMİŞ DEĞİLİM"

Abdullah Gül ile seçimler ve adaylık konusunu henüz konuşmadıklarını, vakti saati geldiğinde partinin yetkili kurullarında bunu tartışacaklarını anlatan Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı konusunda ise kesin bir kararının bulunmadığını söyledi. "Böyle bir karar verseydim bunu açıklardım" diyen Erdoğan, "İstişareler sonunda partim bana hangi görevi yüklerse onu yapmaya hazırım" dedi.

PARTİ BÖLÜNÜR MÜ?

Bu konuda partimizde bölünmeye yol açan bir adım atmayacaklarını söyleyen Erdoğan, şöyle konuştu:

"Aramızda yol ayrımına fırsat verecek bir kararın olacağına inanmıyorum. Aramızda bunun müzakeresini yaparız, ona göre adım atarız. Şu anda partimin genel başkanıyım. Gül'ün makamı gereği tarafsız olması gerekir; ancak partimizin kurucuları arasında o da vardır. İnanıyorum onun için de AK Parti önemlidir. Böyle bir şeyin olacağın inanmıyorum."