1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Başbakan'dan 10 Şehit Açıklaması
Başbakan'dan 10 Şehit Açıklaması

Başbakan'dan 10 Şehit Açıklaması

Başbakan Erdoğan, Beytüşşebap'taki saldırı hakkında ilk kez yorum yaptı.

A+A-

 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Beytüşşebap'ta 10 askerin şehit olması nedeniyle Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'e başsağlığı mesajı gönderdi. "TERÖRLE MÜCADELE DEVAM EDECEK" 


Mesajında 10 askerin şehadetini ve 7 güvenlik görevlisinin yaralandığını derin bir teessürle öğrendiğini belirten Erdoğan, "Vatanları uğruna şehit düşen askerlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine, yakınlarına ve aziz milletimize sabır, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Şunu herkesin bilmesini isterim ki, Türkiye Cumhuriyeti, milletiyle ve devletiyle, terörle mücadeleye kararlılıkla devam edecektir" dedi. İŞTE BAŞBAKAN'IN MESAJI 


"Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde dün gece meydana gelen çatışmada 10 askerimizin şehadetini ve 7 güvenlik görevlimizin yaralandığını derin bir teessürle öğrendim. Vatanları uğruna şehit düşen askerlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine, yakınlarına ve aziz milletimize sabır, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Şunu herkesin bilmesini isterim ki, Türkiye Cumhuriyeti, milletiyle ve devletiyle, terörle mücadeleye kararlılıkla devam edecektir. "ULUSLARARASI KARANLIK ÇEVRELER" 


Uluslararası karanlık çevrelerin kuklası haline gelen terör örgütü, hangi kalleşçe tahrike, hangi namert senaryoya sarılırsa sarılsın, millet olarak bizler, bu canilerin hedeflerine ulaşmalarına asla müsaade etmeyeceğiz. Bu alçakça saldırılar karşısında milletçe sağduyu ve metanetimizi de sabırla muhafaza edeceğiz. "HAİNLERİN TUZAĞINA DÜŞMEYECEĞİZ" 


Hainlerin, millet olarak bizleri öfke ve nefrete sevketme tuzaklarına asla düşmeyeceğiz. Şehitlerimize rahmet, kederli ailelerine, milletimize ve de sizin şahsınızda Türk Silahlı Kuvvetlerimizin tüm mensuplarına sabır ve başsağlığı diliyorum"