1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Başbakan'dan Alex'e Milli Görev!
Başbakan'dan Alex'e Milli Görev!

Başbakan'dan Alex'e Milli Görev!

Başbakandan Özel Görev...

A+A-

TRTSpor'da yayınlanan Futbol Ateşi adlı spor programında Alex de Souza ile ilgili flaş bir iddia ortaya atıldı. Geçtiğimiz günlerde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile özel bir görüşme yapan Alex'e Başbakan Erdoğan'ın özel bir görev verdiği iddia edildi.

 

Alex'i Brezilya'da yapılacak olan ve dünya futbolunu yakından ilgilendiren konferansın tanıtımında kullanmayı düşünen Recep Tayyip Erdoğan, Brezilyalı yıldıza, "24-28 Kasım tarihleri arasında Brezilya'da önemli bir konferans var. O konferansta 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası adaylığımız ile gelecek yıl ülkemizde düzenlenecek olan 2013 Gençler Futbol Şampiyonası'nın tanıtımını yapacağız. Senin o konferans süresince Türkiye'nin yüzü olmanı ve federasyonla birlikte bizi temsil etmeni istiyorum" dediği belirtildi.

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bu teklifine oldukça sıcak bakan Alex'in de gelen teklife 'evet' dediği ve "Konferans sırasında Brezilya'da olacağım ve Türk futbolunun tanıtımı için elinden geleni yapacağım" şeklinde bir ifade kullandığı öğrenildi.

 

ALEX KRALLAR GİBİ KARŞILANDI

Fenerbahçe ile sözleşmesini karşılıklı anlaşarak sona erdiren ve özel uçak ile Brezilya'ya dönen Alex'i Brezilya'da hayranları bekliyordu.

 

Brezilyalı futbolcuyu ülkesinde, Coritibalı taraftarlar karşılamak için hazır bekliyorlardı. Coritibalı futbolseverler, havalimanında büyük bir kalabalıkla, ellerinde bayraklarla, havalimanında Alex'i büyük bir coşkuyla karşıladılar.