1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. ‘BAŞBAKANIN ODASINDA DİNLEME CİHAZI VARDI’ İŞTE O CHP’LİNİN İDDİALARI…
‘BAŞBAKANIN ODASINDA DİNLEME CİHAZI  VARDI’ İŞTE O CHP’LİNİN İDDİALARI…

‘BAŞBAKANIN ODASINDA DİNLEME CİHAZI VARDI’ İŞTE O CHP’LİNİN İDDİALARI…

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın makam odasında dinleme cihazı bulunduğu yönünde bilgi aldıklarını söyledi...

A+A-
CHP'li Gürsel Tekin Erdoğan'ın yakın zamanda tüm korumalarını değiştirmesinin nedeninin, makam odasından iki adet dinleme cihazı bulunması olduğunu iddia etti.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın makam odasında dinleme cihazı bulunduğu yönünde bilgi aldıklarını söyledi.
Sözcü gazetesinden Başak Kaya’nın haberine göre Tekin, Başbakan Erdoğan’a “Makamınızda dinleme cihazı bulundu mu? Sizi kim dinliyor?” diye sordu. Tekin ayrıca, Erdoğan’ın Meclis’teki makam odasının adeta talan edildiğini anlattı.
İşte Tekin’in iddiaları:
- Tadilat adı altında, kültür varlığı olduğu için sökülmesi sakıncalı olan bütün yer döşemelerinin sökülerek odada dinleme cihazı arandığı duyumlarını aldık.
- Makam odasının tabanındaki ahşap yapıları, duvar aydınlatmaları bile tamamen söküldü. Tüm resimlerin çerçeveleri, saksılara kadar elden geçirildi. Fotoğraf çekilmesi yasak olduğu için görüntületemedik.
- Madem tamirattı bu görevi neden Başbakanlık korumaları yaptı. Eğer tadilat ise devletin polisine bu işi yaptırmaktan utanmıyor mu? Herkesin dinlendiği bir ülkede bu korku eğer Başbakan’a kadar varmışsa durum bir hayli vahim demektir.
- Başbakan’ın düzgün kullanmadığı Meclis’teki makamında iki adet dinleme cihazı bulunduğu duyumlarını aldık. Sonraki süreçte beş yıldır yanından ayırmadığı Başbakanlık Koruma Daire Başkanı Mehmet Yüksel ile Koruma Müdürü Zeki Bulut görevlerini devretti.
- Erdoğan neden yanından bir an olsun ayrılmayan yakın korumalarını tamamen değiştirme ihtiyacı duydu?
- Buradan Başbakan Erdoğan’a soruyorum: Makamından dinleme cihazı çıktı mı? Seni kim dinliyor? Hangi istihbarat birimleri peşinde? ABD güdümlü politikan yakından mı takip ediliyor? Makamına kadar girip kim dinleme cihazı yerleştirdi? Bu dinlemelere makamındaki hangi gizli toplantılar takıldı?