1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. BAŞINI SECDEYE KOYAN ADAM...
BAŞINI SECDEYE KOYAN ADAM...

BAŞINI SECDEYE KOYAN ADAM...

A+A-

Trabzonspor başkanı Muharrem Usta’ya sesleniyorum. Bu kılavuzlarını ya kendi şirketine  danışman yap, ya da Trabzonspor’un yakasından hep birlikte düşün! Ya da transferde kendi çıkarını düşünen bu hayasızlardan kendinizi ivedi olarak kurtarın sayın başkan! 

Yıl 2006…Trabzonspor o dönem Mushampa’ya talip! Oyuncunun bonservis bedeli yok. Bonservisi elinde. Yıllık 1.2 milyon dolar istiyor. Trabzonspor ise 900  bin dolar veriyor. Dönemin Asbaşkanı Haşim Sayitoğlu ve dönemin  yönetim kurulu üyesi Emin Kahraman iyi dostlarım olduğu için transferde her gelişmeden haberim var. Musampha transferi için Ö.D  diye bir Türk menajer devrede! Trabzonspor’a şunu diyor:

“Oyuncuyu 900 bin dolara ikna ederim. Fakat 500 bin dolarda imza parası var bu işin. Onu ödemezseniz bu transfer olmaz”!  

Tanıdığımız Trabzonsporlu  başka bir menajeri devreye sokup oyuncunun Avrupa’da ki  menajerine ulaşıyor yönetim. Sonrasında Ö.D denilen adam,  yönetimin yanında yer alan ve Trabzonspor’a yakın olan Türk menajere aynen şöyle bir teklifte bulunuyor:

“Bu işi karıştırma.  Sen de yardımcı ol. 500 bin doların 200 bin doları senin”!!!

Bu görüşmelere kulaklarımla şahit oldum. Bunu çok açık ve net söylüyorum.

Trabzonspor yönetiminin görevlendirdiği Türk menajer ise teklifi ret edip, Musampha’nın  abisi  yani o günkü menajerine ulaşıp konuyu aktarıyor. Sonuçta Ö.D isimli şahıs kısmen devre dışı bırakılıp, o transfer 200 bin dolarlık menajerlik ücreti ile sonuçlandırılıyor. Yani 500 bin dolarlık kazıktan Trabzonspor kurtarılıyor.  

Kısmen transferin içinde kalan Ö.D  ve  yönetime bu transferde  yardımcı olup İspanya’da  görüşmeleri yapıp bitiren menajere,  60’ar bin dolar,  evet yalnızca 60’ar bin dolar  ücret ödeniyor. (Kulüp kayıtlarında mevuttur)

Fakat ahlaksız ve iftira makinesi medyanın,  haysiyetsiz  ve utanmaz kalemleri o gün ‘abilerinden’ aldıkları talimatla, sırf  Nuri Albayrak yönetimini eleştirmek, linç etmek için yıllarca bu transferi parmağına doladı! (O satılmışlar bugünkü vurgun anlayışa alkış tutuyor)

Ve bugün…

Trabzonspor başkanının danışmanlığını yapanlardan birinin, aynı isim;  yani Musampha transferinde bu kulübü 500bin dolar içeri atmaya çalışan Ö. D olduğunu öğrendik!

Ve bu menajer bozuntusunun, Cacares transferi için başkan Muharrem Usta’yı inanılmaz biçimde  ablukaya alıp, yönetimin karşı çıkmasına rağmen ikna ettiğini öğrendik. Trabzon medyasına kulak asmayan Trabzonspor başkanı,  kulübe  geçmişte kazık atan bu adamı yanında tutarak, Cacares transferinin gerçekleşmesi halinde  600 bin Euro kazanmasını sağlayacak! Ne yazık ki imza parası adı altında bugün durum  böyle… 

Şimdi Trabzonspor başkanı sayın Usta'ya  sesleniyorum. Seni oraya taşıyan, bu kulübe reva gören  devlet büyüklerimizin   boynunu büktürüyorsun! Aldığınız sorumluluğun farkında olmadan birilerinin çemberinde sıkışıp kalarak, sayın Berat Albayrak’a da, sayın Süleyman Soylu beye de, en önemlisi “Trabzon’a Muharrem gitsin”  diyen sayın Erdoğan’a karşı yanlış kişilerle yol alıyorsun! Onlar,  sizi buraya,  'bu milletin yüzünü güldür'  diye gönderirken, sen bu kulübü kılavuz kargalarla yönetmekte direterek, bu devlet büyüklerimize  karşı çok da sorumlu hareket etmiyorsunuz!

Unutma sayın Usta!   Özellikle 2008 yılında birilerini zengin eden anlayışı  ibretle izledik. Ve o anlayışın sonunda ne oldu biliyor musunuz?

“Alo Halil, yazdıklarının hepsi doğru. Ama yalvarırım benim adımı oradan çıkar. Ben çocuğumun yüzüne bakamam”  diyen  arsızlarla karşılaştık!

Ve daha önemlisi, kendileri gitti ama  halen daha arkalarından toplumun yüzde sekseni “hırsız”  diye haykırıyor! Üzüldüğüm o dur ki,  yanlış yönlendirildiğiniz ve bu toplumu çok tanımadığınız için  bu  halkanın içinde yer almış insanlarla, sezon başı transferi yaparak büyük bir yanılgıya düştünüz! Lütfen kendinize gelin! Sizi sarmalayan 'fakir kulübü'(!) denilen çıkar çetesinden derhal uzaklaşınız! Trabzon'da ki arkadaşlarınıza daha çok güvenip, daha fazla sorumluluk veriniz! Başını secdeye koyan adam; uyanık olacak, vicdanlı olacak, aldığı emaneti kendi kasası gibi koruyup kollayacak!