1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Başkan Genç'ten yeni yıl mesajı
Başkan Genç'ten yeni yıl mesajı

Başkan Genç'ten yeni yıl mesajı

Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç yeni yıl mesajı yayınladı.

A+A-

Mesajında geride bıraktığımız 2016 yılında ülkemizde ve dünyada acılı olayların yaşandığını belirten Başkan Genç, 2017 yılının bütün dünyaya özellikle de İslâm dünyasına huzur, barış ve kardeşlik getirmesi temennisinde bulundu. Türkiye'deki barış ve kardeşlik iklimini bozmaya yeltenenlere karşı Türk milletinin 15 Temmuz'da olduğu gibi 2017 yılında da  izin vermeyeceğini belirten Genç, "Geride bıraktığımız 2016 yılı içinde ülkemizde yaşanan güzelliklerin yanında hepimizi üzüntüye boğan olaylar da yaşandı. Maalesef komşularımız Suriye ve Irak'ta iç çatışmalar nedeniyle çok sayıda masum Müslüman yaşamını yitirdi. Komşularımızdaki bu yangını ülkemize de taşımak isteyen iç ve dış düşmanlarımız, içimizdeki taşeronları kullanarak ülkemizi karıştırıp Türk ile Kürt'ü birbirine kırdırmak istiyorlar. Yaşanan tüm olaylara rağmen milletimiz birlik ve beraberliğinden ödün vermeyerek ülkemizi bölmek isteyenlerin heveslerini kursaklarında bıraktı. Halkımızın bu dirayeti ve sağduyusu karşısında milletimizin birlik, beraberlik ve kardeşliğini hiçbir güç bozamayacaktır. Buna ne Türk milleti ne de devletimiz müsaade etmeyecektir." cümlelerine yer verdi.

HUZUR VE BARIŞ DİLİYORUM

2016 yılında Müslümanların Suriye ve Irak başta olmak üzere Afganistan, Myanmar, Libya ve diğer İslâm ülkelerinde baskı ve katliamlara maruz kaldığını belirten Başkan Genç Müslümanlara yönelik katliamlara bütün dünyanın sessiz kaldığını söyledi. Başkan Genç, mesajında "Dileğimiz yeni yılla birlikte bütün dünyada savaşların, katliamların, haksızlıkların ve acıların sona ermesi, insanların barış ve huzur içinde yaşamasıdır. Maalesef, 2016 yılı sadece ülkemizde değil dünya genelinde de özelliklede Müslüman mazlum milletlerin baskılara ve katliamlara maruz kaldığı, binlerce masumun hayatını kaybettiği acı bir yıl oldu. Terör saldırıları ve savaşlar nedeniyle Suriye ve Irak başta olmak üzere Afganistan, Libya, Myanmar'da ve diğer ülkelerde binlerce masum Müslüman yaşamını yitirdi.

Birleşmiş Milletler, ABD ve Avrupa ülkeleri bu zulümlere katliamlara ses çıkarmadılar. Umarım yeni yılda gelişmiş ülkeler mazlum ve masum insanların yaşadığı baskı ve katliamlara duyarsız kalmazlar. Bu kötü olaylar ve savaşlar karşısında umudumuzu ve inancımızı hiçbir zaman yitirmemeliyiz. Bu vesileyle 2017 yılının İslâm dünyasına ve bütün dünyaya huzur, barış ve kardeşlik getirmesini temenni ediyorum." cümlelerine yer verdi.