1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Başkan Sağıroğlu: Engellilerimize Engel Olmayalım
Başkan Sağıroğlu: Engellilerimize Engel Olmayalım

Başkan Sağıroğlu: Engellilerimize Engel Olmayalım

Başkan Sağıroğlu: Engellilerimize Engel Olmayalım

A+A-

Başkan Sağıroğlu, Kıratlı mahallesinden Sepsis hastası Murat İnan’ı evinde ziyaret etti.

 

KOMŞULAR ANLAYIŞLI VE DUYARLI OLSUN

 

Trabzon-Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu gönülleri feth etmeye devam ediyor. Kıratlı Mahallesini geçtiğimiz günlerde ziyaret ederek, Sepsis hastası Murat İnan’a yol sözü veren başkan Sağıroğlu, fen işleri müdürlüğünün yürüttüğü betonlama çalışmalarını yerinde incelemek için Kıratlı Mahallesine çıktı. Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen başkan Sağıroğlu ardından Murat İnan’ı evinde ziyaret ederek ailesi ile bir araya geldi.  Başkan Sağıroğlu burada yaptığı açıklamada, “Asıl görevimiz engellilerimize engelsiz bir hayat yaşatmak. Bunu başarabilmek içinde mutlaka, komşuların bizlere destek olması lazım. Burada aldığımız bilgiler doğrultusunda bir yol verme sıkıntısı olmuş. Olay bize intikal edince her şeyi göze alarak yolunu yaptık. Hasta gencimizin yaşadığı sevinci görünce duygulandım. Mahkemeden çıkacak olan karara saygı duyacağım. Gerekirse yola kattığımız arazinin parasını cebimden ödeyeceğim” dedi.

 

ENGELLİLERİMİZ CENNET MEYVELERİMİZ

 

Böyle bir hastalık herkesin başına gelebilir diyen Başkan Sağıroğlu, “  Engellilerimiz bizlerin cennet meyveleridir. Bizler onların kıymetini iyi bilmemiz lazım. Coğrafi konumdan ötürü burada zaten arazi koşulları ortada.  Ulaşımın sağlanması çokta kolay değil. Uzun uğraşlar sonrasında biz üzerimize düşeni yaptık.  Ancak, bu yol yeterli mi? Değil. Daracık bir yol. Araç işleyişi zor. Bu koşullarda emekçi kardeşlerimizin uzun uğraşları sonrasında yolun betonlamasını yapıyoruz. Yaptığımız çalışma kolay değil. Taşıma suyla değirmen ne kadar döner. Buradaki vatandaşlarıma sesleniyorum. Allah rızası için biraz daha anlayışlı olsunlar. Murat kardeşimizin durumu ortada. Ona engelsiz bir yaşam sunabilmek için gelin el ele verelim ve daha güzel şartlar sunalım. Biz üzerimize düşeni yapmaya hazırız” diye konuştu. Murat İnan’ın babası İsmail İnan ise, Başkan Sağıroğlu’nun lgi ve alakasından dolayı teşekkür ederek, “ Destek olan herkesten Allah razı olsun. Olduğu kadarıyla yolumuzu yapıyoruz” ifadelerini kullandı. 

 

KAZANCI: MAHKEMENİN CEZASI ÖNEMLİ DEĞİL

 

Kıratlı Mahallesi Muhtarı Mehmet Ali Kazancı’da konuyla ilgili olarak “Burada engelli kardeşimiz için yer sahiplerinden izin istedik. Bütün vatandaşlarımız konuya olumlu baktı. Sağ olsun belediye başkanımıza konuyu bildirdik ve makine talebimizi karşıladı. Bütün komşulardan izin aldığımız halde. Bir komşumuz makinenin çalışmasına izin vermedi. Savcılığa şikayette bulundu. Mahkemelik olduk. Burada ceza çok önemli değil. Önemli olan engelli kardeşimize destek olmak. Komşularımızı daha duyarlı olmaya davet ediyoruz” şeklinde konuştu.