1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Başkanken çok tabu dağıtmıştı!
Başkanken çok tabu dağıtmıştı!

Başkanken çok tabu dağıtmıştı!

Şimdi bakan olarak tabu teslim etti...

A+A-

Tapu dağıtım töreninde konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Türkiye'nin hedefinin önümüzdeki 4 yıl değil 2023 yılı olduğunu belirtti.

 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Bartın'ın Ulus ilçesi öğremen evinde tapu dağıtım törenine katıldı.


 

Bakan Erdoğan Bayraktar, tapu dağıtmak için geldiği Bartın'ın Ulus İlçesi'nde çiçeklerle karşılandı. Daha sonra ise tören alanına gelen Bakan Bayraktar, vatandaşların ellerini teker teker sıktı.


 

Bakan Bayraktar, burada yaptığı konuşmada bugün sevinçli bir gün olduğunu belirterek, '' 2003 yılının başına kadar Bartın'ımızın tamamında 60 bin tapu varken, bu sayı 150 binlere çıktı. Bugün de burada 1-2 bin tapunun sembolik dağıtımını yapacağız. Bu çok güzel bir şey. Tapu mülkiyet hakkı çok önemli, insan kullandığı arazinin, kullandığı mekanın, kendisine ait olduğunu bilebilmesi için tapu kaydının, vesikasının olmas lazım. Bunun yanında çoluk çocuğuna bırakilmesi, satması için bir sürü de bunun faydaları var'' dedi.

 


Ulus İlçesinin denize bakan kısmında fındıkçılık yapıldığını ifade eden Bakan Bayraktar, ''Burada teşvik alabilmek için de tapu almadan teşvik verilmiyordu, bunların da önü açılacak. Yine burada 2B ile ilgili çalışmamız var, birinci yasa tamamlandı, kadostro 2B için tapu çalışmaları devam ediyor. Bu çalışmalar bittikten sonra yasada ufak bir revizyon yapmak süretiyle meclis açıldıktan sonra yine 2B'de hak sahibi olanların tapularını vereceğiz. Aynı şekilde elinde tapu olup, veya mera olan araziler daha sonra orman haline gelen arazilerin ellerinden alınan insanlarımız var, bunun için Anayasa değişikliği gerekiyor, bunları vatandaşa verebilmek için, tapularının iptal edilmemesi için yasa çıkarmıştık, fakat muhalefet partisi Anayasa mahkemesine giderek, bunu iptal etti, Şimdi önümüzdeki dönemde hem Anayasa değişikliği hem de yasal değişiklik ile vatandaşların haklarını kendilerine iade etmiş olacağız'' diye konuştu.

 


Bakan Bayraktar konuşmasını şöyle sürdürdü:

 

''Şimdi siyaset zamanı değil, hizmet zamanı, bu millete bizim borcumuz var, AK Parti'nın 8,5, 9 yıllık iktidarında Bartın'da üniversite yaptık, şuanda 4 bin öğrencisi var, veBartın'a bu süer içinde 500 milyon tl yatırım yapıldı, yollar yapıldı, üniversite, sağlık için yatırımla yapıldı ve de bundan sonra da yapılmaya devam edecek. Sadece TOKİ Başkanı olduğum süre içinde Bartın'ın tamamında 900'e yakın konut yaptık. Bartın bizim gözbebeğimiz, ben de ilk resmi ziyaretimi Bartın'a yapıyorum, bunun bir anlamı var, niye anlamı var, Bartın çevre yönünden önemli bir ilimiz, turistik yönden önemli bir ilimiz. Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan Bartın'a önem veriyor, buraya geleceğimizi kendise arz ettim, Sayın Başbakanımızın sizlere selamı var, aslında kendisi gelerek bu tapuları sizlere vermek istiyordu, önümüzdeki dönemde burada başka toplu açılışlar olacak. Başbakanımız da da inşallah buraya teşrif edecekler, sizlerle birlikte olacak.Hedefimizi önünmüzdeki 4 yıl değil, hedef 2023, Cumhuriyerimzi kuruluşunun 100. yılı, Türkiyemiz, Dünyanın en büyük 10 ekonomisinden birisi durumuna gelecek, kişi başına gelirimiz, en az 25 bin dolar olacak. insanlarımız Dünyanın her tarafında başı dik, alnı açık gezececek.''

 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın konuşmasının ardından Bartın'ın Ulus ilçesine bağlı kadastro çalışmaları tamamlanan arazilerin tapuları törenle muhtarlara ve vatandaşlara verildi.

 

Bakan Erdoğan Bayraktar, tapu töreninin ardından Abdipaşa Belediyesini ziyaret etti, daha sonra ise yeni yapılan Bartın Valiğini binası Tapu Kadastor birminin açılışını yaptı. Bartın Valisi İsa Küçük valilik makamında Bakan Bayraktar'a Türk Bayrağı hediye etti, ardından ise il ile ilgili brifing verdi.

 

Bakan Erdoğan Bayraktar, Bartın ziyaretlerini AK Parti Bartın İl Başkanlığını ziyaret ettikten sonra il teşkilatı ve sivil toplum kuruluşlarının iftar yemeğine katıldı.