1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Başkanlık gömleği Usta’ya bol geldi!
Başkanlık gömleği Usta’ya bol geldi!

Başkanlık gömleği Usta’ya bol geldi!

Beşir “ Başkan Muharrem Usta’nın şu ana kadar söylemleriyle...

A+A-

Beşir “ Başkan Muharrem Usta’nın şu ana kadar söylemleriyle eylemleri birbiriyle örtüşmedi. Süslü kelimelerle camianın gözünü boyayamazsınız. Açıkçası Trabzonspor gömleği Usta’ya bol gelmiştir” dedi.

Trabzonspor Divan Kurulu Üyesi Abdullah Beşir çarpıcı açıklamalarda bulundu. Beşir’in hedefinde ise Bordo-Mavili kulübün başkanı Muharrem Usta vardı. Trabzonspor yönetiminde başı boşluk olduğunu dile getiren Beşir, “Başkan İstanbul’dan bir sekreterle Trabzonspor’u yönetmeye kalkıyor. En acı tarafı, yönetimde yer alan arkadaşların da bu duruma seslerini çıkarmamalarıdır. Bu da yönetimin tutarsız olduğunun göstergesidir” diye konuştu.

YILMAZ BİR KÖPRÜYDÜ

 

İstanbul’dan başkanlık yapanlar arasından bugüne kadar sadece Onursal Başkan Mehmet Ali Yılmaz zamanında şampiyonluk çıktığını vurgulayan Beşir, “Onursal Başkan İstanbul’da olmasına rağmen bir ayağı her zaman Trabzon’daydı. Kulüple iç içeydi. O dönem zor şartlarda Trabzonspor’u hedefe taşımak için tam mesaisini verirdi. Kısacası İstanbul ile Trabzon arasında köprüyü iyi kurardı. Oysa şimdi bu böyle mi? Başkan Muharrem Usta telekonferans sistemi ile toplantılara katılıyor, aradaki samimiyeti ortadan kaldırıyor. Bu şekilde kulüp yönetilmez. Süslü kelimeler Trabzonspor’u hedefine ulaştırmaz” dedi.

 

ELLE TUTULUR İCRAATI YOK

 

Başkan Usta’nın kulübün geleceğine dönük ışık vermediğini söyleyen Beşir, şöyle devam etti: “Benim gibi bu düşüncede olup da Bordo- Mavili kulübe gönül veren birçok insan var. Kulübü 3 ay önce devralmasına rağmen elle tutulur bir icraatı yok. Hep lafta bazı şeyleri dile getiriyor ama bir söz vardır: Lafla peynir gemisi yürümez. Bir kere Muharrem Usta Trabzonspor’u yönettiğinin farkında olmalı. Kendisi ‘hastanede 17 bin çalışanım var’ söylemini bırakıp hangi koltukta oturduğunun farkına varmalı. Gel gör ki hâlâ bunun farkında değil.”

 

BURASI AİLE ŞİRKETİ DEĞİL

 

Usta’nın Trabzonspor’u aile şirketi olarak gördüğünü ileri süren Abdullah Beşir, “Bizim de kulağımıza başkanın, kulübü kardeşi İzzet Usta’ya emanet ettiği duyumları geliyor. Bu affedilmez bir hata ve yanlıştır. Burası aile şirketi değil. İyi, o zaman biz orayı bırakalım, Usta kardeşlerle Trabzonspor’u yeniden kuralım. Böyle bir şey olur mu? Muharrem Usta aklını başına almalı, aksi halde Trabzonspor’dan elini ayağını çekmeli” diye konuştu.

 

DİKTA REJİM HUZURSUZLUĞU

 

Bordo-Mavili yönetimde kazanın kaynadığı söylemlerinin ayyuka çıktığını açıklayan Beşir, “Birçok yöneticinin istifasının cebinde olduğunu duyuyoruz. Demek ki yönetim içinde Usta’ya karşı bir rahatsızlık var. Sen tek başına karar alıp uygulayacaksın, hep ben diyeceksin, yola çıktığın arkadaşlarını pasifize edip kendi havanı atacaksın. O nedenle, Usta’nın dikta rejimi ile kulübü yönetmesinin yönetim içinde huzursuzluğa yol açtığına inananlardanım. Zamanla yönetim içindeki dalga büyür ve onun altında kalırlarsa hiç şaşırmam” dedi.

 

SEN GİT GERİSİNİ DÜŞÜNME

 

“Muharrem Usta kulübü aldığından bugüne kadar gerekli umudu vermediği gibi Trabzonspor’u daha da kötü yerlere götürecektir. Gidişat onu gösteriyor” görüşünü savunan Beşir, “Ben gidersem takım daha kötüye gider düşüncesinde olmasın başkan Usta. Sen git, gerisini düşünme! Bırak yakamızı! Trabzonspor’a bir şey olmaz. Trabzonspor layık olduğu yeri bulur. Yeter ki doğru adamlar gelsin. Bunlar değil Trabzonspor’u, amatör kulübü bile yönetemezler” diye konuştu. Trabzonspor’un öz evlatlarıyla başarıyı yakalayacağını söyleyen Beşir, “Nedense Trabzonspor yönetiminden bu konuda istenilen adımlar atılmadı. Hâlâ macera peşinde koşulması kulübü daha büyük kaosun içerisine sokacaktır. Bana göre Trabzonspor başkanlık gömleği Muharrem Usta’ya fazlasıyla bol geliyor” ifadelerini kullandı.

 

Onursal Başkan Yılmaz’ın çatısı altında birleşilmeli

 

Trabzonspor Onursal Başkanı Mehmet Ali Yılmaz’ın Bordo-Mavili kulüp için büyük bir değer olduğunun altını çizen Abdullah Beşir, “Bir kere Trabzonspor başarıya giden yolda kulübün mihenk taşlarını bir araya getirmeli. Bu halkanın en önemli ismi ise Onursal Başkan Mehmet Ali Yılmaz’dır. Onun fikrinden, gücünden Trabzonspor mutlaka yararlanmalı.Kulübün içine düştüğü çıkmazdan çıkış noktası Onursal Başkan Yılmaz’ın ta kendisidir. Bu değerin çatısı altında birleşme kesinlikle olmalı. Onursal Başkan Mehmet Ali Yılmaz’ın önderliğinde güçlerin birleştiği Trabzonspor’un önünde kimse duramaz” dedi.