1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Başvurular yine ertelendi!
Başvurular yine ertelendi!

Başvurular yine ertelendi!

Başvurular yine ertelendi!

A+A-

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından alımı yapılacağı açıklanan polis özel harekat müracaatları, akademinin internet sisteminde yaşanan teknik bir arıza sebebiyle ileri bir tarihe ertelendi.

Polis Akademisi Başkanlığı konu ile ilgili açıklamayı internet sayfası üzerinden duyurdu;

"Polis Meslek Eğitim Merkezleri'ne Özel Harekat polisi yetiştirmek üzere 10.000 erkek öğrenci adayı alınacağı ve çevrimiçi müracaatların 17 Ekim 2016 tarihinde başlayacağı bildirilmiştir.

Sistemde yaşanan teknik problemler nedeniyle ön müracaatlar ileriki bir tarihte https://www.pa.edu.tr resmi internet sayfamızdan duyurulacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

HER TÜRLÜ KOŞULA UYGUN EĞİTİM VERİLECEK

Özel Harekat eğitimi bitirildiğinde polislerin fizikleri ve kondisyonu, her tür operasyonu gerçekleştirebilecek düzeye yükselecek. Polisler, ileri atış tekniklerini bilecek ve keskin nişancılık yapabilecek. Her tür patlayıcı düzeneğini ve patlayıcı maddeyi tanıyacak olan bu polisler, patlayıcıları nasıl etkisiz hale getireceğini öğrenecek.

Polisler, yaralılara ilk yardım konusu ile ilgili da bilgilendirilecek.

POLİSLER TÜM ÖZEL HAREKAT ŞUBELERİNE DAĞITILACAK

Polisler yüksek riskli ve kritik operasyonlarda görev almak üzere yetiştirilmeleri sonrası, bütün Özel Harekat şubelerine dağıtılacak. Buralarda, terör örgütlerinin eylem yapma ve harekat kabiliyetinin en aza indirilmesi amacıyla görev yapacaklar.

ÖZEL HAREKAT EĞİTİMLERİ NASIL OLACAK?

Özel Harekat öğrencileri, birimlere ayrılacak ve uzmanlık eğitiminden geçirilecek. Bu çerçevede öğrencilere keskin nişancı, pusuya karşı koyma, keşif, istihbarat, nokta operasyonu, rehine kurtarma operasyonu, koruma, köpek timi, bomba ve su eğitimleri verilecek.

Eğitimler bitirildiğinde her bir Özel Harekat polisi, 10 kilo sırt çantası ile 2 bin 500 metreyi 15 dakikanın altında kat edebilecek, tabanca ve piyade tüfeği atışlarında yüzde 50 başarı sağlayacak düzeye gelecek.