1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Bayburt’ta Kurtuluş Erkinlikleri
Bayburt’ta Kurtuluş Erkinlikleri

Bayburt’ta Kurtuluş Erkinlikleri

Bayburt’un Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 98. Yıl dönümünde...

A+A-

Bayburt’un Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 98. Yıl dönümünde bir çok etkinlik yer aldı. 20 Şubat’ta başlayan etkinlikler tarihi Taşhan’daki Ulusal Ölçekli Sergi ve Ermeni mezalimi konulu fotoğraf sergisiyle başladı.

Belediye tarafından organize edilen ve  “Ermeni Meselesi” konulu konferansa yoğun ilgi gösterildi.

Şair Zihni Kültür Merkezi’nde belediye tarafından organize edilen “Ermeni Meselesi” konulu konferans araştırmacı yazar Dr. Mustafa Çalık tarafından verildi. Konferansa Bayburt Valisi Yusuf Odabaş, Belediye Başkanı Mete Memiş, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu, İl Genel Meclisi Başkanı Yusuf Elçi, İl Emniyet Müdürü İsa Bülent Kaya, Bayburt Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Faruk Kılıçaslan, kurum müdürleri ve çok sayıda vatandaşlar katıldı.

Daha sonra Bayburt Belediyesi Cirit sahasında Bayburt Atlı Spor Kulübü ile Bayburt Üniversitesi Atlı Spor Kulübünün karşılaştığı müsabakası gerçekleştirildi. Akşam saatlerinde  Şehitlere Saygı Yürüyüşü gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Mete Memiş, Garnizon Komutanı İbrahim Ayhan Vural, Ak Parti Bayburt İl Başkanı Hakan Kobal, Bayburt Kültür ve Yardım derneği Başkanı Faruk Kılıçaslan, Belediye Başkan yardımcıları, kurum müdürleri ve vatandaşların katıldığı yürüyüş Şehit Osman Tepesindeki Bayburt Şehitliğinde tamamlandı. Şehitlikte okunan Kuran-ı Kerim tilaveti sonrasında Bayburt Müftülüğü Din Hizmetleri Şube Müdürü Nasrullah Bilgin’nin yaptırdığı dua ile ilk gün etkinlikleri tamamlanmış oldu.