1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Baykal'ın oğluna kafa attılar!
Baykal'ın oğluna kafa attılar!

Baykal'ın oğluna kafa attılar!

Eşimin yanına gitmek istedim...

A+A-

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın oğlu Prof. Dr. Ataç Baykal'a, ODTÜ'de katıldığı mezuniyet töreninde özel güvenlik görevlisi kafa attı.

Baykal olay sonrası yaptığı açıklamada "10 metre ileride eşimin yanına gitmek istedim. Güvenlikçi bırakmadı. İsmini sordum birisiyle konuşurken bu şahıs geldi. ‘Al al benim de ismimi al' diye bağırdı. Zaten öfkeden deliye dönmüş gibi duruyordu, ne olduğunu anlamadan birden kafa attı." ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz hafta ODTÜ'de düzenlenen mezuniyet töreni sırasında, mezuniyet alanına girmek isteyen CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın oğlu Prof. Dr. Ataç Baykal ile güvenlik görevlileri arasında tartışma çıktı.

Güvenlikçilerden biri Ataç Baykal'a kafa attı. Olayın ardından gözaltına alınan özel güvenlik görevlisinin denetimli serbestlik şartıyla serbest bırakıldığı öğrenildi.

Prof. Ataç Baykal Hürriyet'e olayla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

"10 metre ileride eşimin yanına gitmek istedim. Güvenlikçi bırakmadı. İsmini sordum birisiyle konuşurken bu şahıs geldi. ‘Al al benim de ismimi al' diye bağırdı. Zaten öfkeden deliye dönmüş gibi duruyordu, ne olduğunu anlamadan birden kafa attı.

Kan akmaya başlayınca ambulans ile hastaneye gittik. O kadar rahatlar ki amirleri geldi ambulansa ‘O biraz değişik bir adamdır' diye bana anlatıyor. Polis bile çağırmadılar.

Hastaneye gittik beyin tomogrofisi çekildi. Allah'tan ucuz atlattık. Görüntüleri daha önceki gün izledim. Adam deli gibi ve iri yarı. Attığı kafayı görünce iyi beyin kanaması geçirmediğime şükrettim.

‘ODTÜ'ye polis giremez' mantığının değişmesi lazım. Polisin giremediği yerde işte böyle oluyor. Hak, hukuk, adalet kavramlarından bahsediliyor. Güvenlik orada resmen terör estiriyor kimse umurlarında bile değil. Bence emekli insanların güvenlikçi yapılması gerekiyor olaylara yaklaşımları daha soğuk kanlı olur."