1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Bayraktar Artvinliler ile buluştu!
Bayraktar Artvinliler ile buluştu!

Bayraktar Artvinliler ile buluştu!

Artvin'e gitti...

A+A-

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, çeşitli inceleme ve ziyaretlerde bulunmak üzere Artvin’in Yusufeli ilçesine gitti.

Artvin’in Yusufeli ilçesinde Bakan Erdoğan Bayraktar’ı Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve vatandaşlar karşıladı.

Bakan Erdoğan Bayraktar ile Bakan Veysel Eroğlu, Yusufeli İlçesi’nde barajlar ve HES projeleriyle ilgili incelemelerde bulundular. Bakan Bayraktar ve Bakan Eroğlu, ‘’Yusufeli Barajı”nın yapılacağı yerde incelemelerde bulunarak,  yetkililerden bilgi aldılar.

Daha sonra Bakan Bayraktar ve Bakan Eroğlu, Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin makamında ziyaret ettiler ve kendisinden bilgi aldıktan sonra Halitpaşa İlköğretim okulunda  ‘’Yusufeli Barajı ve HES projesi , yeniden yapılandırma ve kamulaştırma” programına katıldılar.


 Bakan Bayraktar, burada yaptığı konuşmada;

 'Buraya gelmemizin ana sebebi Yusufeli'nin durumudur, fakat ben bu işte şuanda ana belirleyici değilim. Sayın Bakanımızın uhdesinde olan bir iş.  Artvin gerçekten Türkiye'de müstesna yeri olan bir ilimiz ama Yusufeli bir başka. Yusufelimiz Türkiye'de çok muhlis, vatanını milletini seven, eğitim düzeyi yüksek, dik durmayı seven insanların olduğu bir ilçemiz'' diye konuştu.


Artvin ziyareti kapsamında, Bakan Bayraktar, Deriner Barajında da incelemelerde bulundu.


ASKER ARKADAŞLARI BULUŞTU

34 Yıl Sonra Biraraya Geldiler

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ile TTK İdari ve Sosyal İşler Daire Başkanı Mustafa Kar, Ereğli Anadolu Otel ‘de buluştu.

Bakan Erdoğan Bayraktar, Ak Parti’nin kuruluşunun 10. yıl etkinlikleri çerçevesinde Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde iftar programına katıldı.

Anadolu Otelde düzenlenen programda Bakan Erdoğan Bayraktar’ın 1977 yılında İzmir Narlıdere istihkâm okulunda vatani görevini beraber yaptığı, asker arkadaşı TTK İdari ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı görevini yürüten Mustafa Kar’da yer aldı.

Bakan Erdoğan Bayraktar ve Mustafa Kar’ın biraraya gelerek buluşmalarına yaygın ve yerel medya büyük ilgi gösterdi.

Yıllar sonra asker arkadaşı Kar ‘la buluşan ve hasret gideren Bakan Bayraktar, ‘’Zonguldak’ta 34 yıl sonra vatani görevimizi birlikte yaptığım asker arkadaşımla bir araya gelmekten mutluluk duydum. Mustafa Kar arkadaşımız, çok ahlaklı, dürüst, kimseyi kırmayan ve incitmeyen yapıya sahip değerli bir arkadaş, dosttur’’ dedi.

Bakan Bayraktar, birlikte vatani görevi yaptıkları Kar’ın TTK’ da önemli bir görevde bulunduğunu, ayni azim ve sorumlulukla görev yaptığını, kendisinin daha da yükseleceğine inancının tam olduğunu sözlerine ekledi.

Bakan Bayraktar, Asker arkadaşları buluşacak mı? Haberinin yerel basına fotoğraflı olarak ta, yansımasının kendisini memnun ettiğini, haberi okuduğunu ve anılarının da tazelendiğini belirtti.

Bakan ve asker arkadaşı Mustafa Kar, daha sonra hatıra fotoğrafı çektirerek anlamlı günü ölümsüzleştirdiler.