1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bayraktar Erdoğan ile ABD’de!
Bayraktar Erdoğan ile ABD’de!

Bayraktar Erdoğan ile ABD’de!

Her görüşmede yer aldı...

A+A-

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve beraberinde eşi Emine Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, bazı milletvekilleri ve bürokratlarla New York'ta üst düzey toplantılara katıldı.

66.'ıncı dönem Birleşmiş Milletler Genel Kurul Çalışmaları için New York'a gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı yoğun bir program bekliyor.


ABD Başkanı Barack Obama, İngiltere Başbakanı David Cameron, AB Komisyonu Başkanı Jose Manuel Barasso gibi isimlerle bir araya gelecek olan Başbakan Erdoğan, Time Dergisi'ne bir mülakat verecek.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ABD temasları çerçevesinde ABD Başkanı Barack Obama ile New York kentindeki Waldorf Astoria Oteli'nde bir araya geldi.
Başkan Obama, görüşmenin başında Başbakan Erdoğan ve beraberindeki heyete "ABD'ye ve New York'a hoşgeldiniz" dedi.
ABD Başkanı Obama, "Ankara'daki saldırıya ilişkin soruşturmanın devam ettiğini biliyorum" diyerek "bu saldırının da terörizmin dünyanın her yerinde olabileceğini ve terörle mücadelede birlikte çalışılması gerektiğini gösterdiğini" ifade etti.
"Türkiye ve ABD çok güçlü ortaklardır" diyen Obama, güçlü ortaklar olarak terörle mücadele çalışmalarına devam edileceğini belirtti.
Türkiye'nin, ABD'nin bir NATO müttefiki, aynı zamanda da son derece iyi bir dost ülke olduğunu belirten Obama, bu kapsamda iki ülkenin değişik konularda, Afganistan'da işbirliğinden dolayı teşekkür etti.
Başbakan Erdoğan Obama ile görüşmesinin ardından yaptığı basın toplantısında Başbakan Yardımcısı Babacan, Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Bayraktar Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Bağış da yer aldı.