1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Bayraktar trabzon'da konuştu!
Bayraktar trabzon'da konuştu!

Bayraktar trabzon'da konuştu!

Erdoğan Bayraktar, AK Parti Trabzon İl Başkanlığında konuştu....

A+A-

"Bundan sonra teröre karşı Türkiye Cumhuriyeti'nin stratejisi değişecektir" dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar,

"Bundan sonra teröre karşı Türkiye Cumhuriyeti'nin stratejisi değişecektir" dedi.

Bayraktar, bakan olduktan sonra Trabzon'a gerçekleştirdiği ilk ziyarette havalimanında vatandaşlar ve partililerce karşılandı.

Burada hazırlanan platform üzerinden vatandaşlara seslenen Bayraktar, Diyarbakır'daki terör saldırısına değinerek, "Çok büyük acımız var. Gerçekten bütün sözlerin bittiği yerdeyiz. Acımız izah edilemeyecek kadar büyüktür. Ülkemizin 7 ikliminden 13 evladımızı şehit verdik. Evlatlarımızı kalbimize, ciğerimize gömdük" diye konuştu.

Türk milletine ve şehit ailelerine baş sağlığı dileyen Bayraktar, "Bundan sonra teröre karşı Türkiye Cumhuriyeti'nin stratejisi değişecektir. Terör yanılıyor. 3 kıtada hakimiyet kurmuş bu büyük millet sabırlıdır ama 3 tane çapulcuya bu millet purta (parça) kaptırmaz" dedi.

Trabzon'da seçim sürecinde çok güzel, çok edepli, çok seviyeli bir çalışma gerçekleştirdiklerini ifade eden Bayraktar, "Şimdi hizmet zamanı. Allah nasip etti, tamamen sizden biri olan bir kardeşiniz olarak ben de Türkiye Cumhuriyeti'nin Trabzon plakası olan 61. kabinesinde, Recep Tayyip Erdoğan hükümetinde bakan olarak görev aldım. Allah bizleri mahcup etmesin, bizleri şaşırtmasın. Sizi mahcup etmeyeceğim. Ne söz vermişsek yapacağız" diye konuştu.

Bayraktar, cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılında Türkiye Cumhuriyeti'ni dünyada en önemli 10 büyük ekonomi arasına sokacaklarını vurgulayarak, "Güçlü Türkiye olacağız. Artık bizim için iyi rüya görmeyen birtakım devletler bizden kimseyi kışkırtamayacak, bizden yonga kopartamayacak. Bu ülkede ameliyat yapamazlar" dedi.

-AK PARTİ İL BAŞKANLIĞI ZİYARETİ-

Daha sonra AK Parti İl Başkanlığı'na geçen Bayraktar, buradaki konuşmasında, Türkiye'de yapılması gereken çok iş olduğunu belirterek, "Kabinemizin ismi ustalık kabinesi. Bizim seçim beyannamemizin ana başlıkları olarak Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılını hedef alarak ileri demokrasi, güçlü ekonomi, güçlü toplum, yaşanılır çevre ve marka şehirler, lider ülke başlıklarıyla yola çıktık" diye konuştu.

Bayraktar, hükümetin yapmayı planladığı icraatları anlatarak, şunları söyledi:

"Hükümetimizin önünde yeni bir anayasa, daha hızlı ve adil bir yargı, disiplinli bir ekonomi, düşük enflasyon ve daha düşük faiz, 2 trilyon Dolar milli hasıla, kişi başına 25 bin Dolar gelir, istihdamı destekleyen, üretimi destekleyen, ekonomide kayıt dışılığı engelleyen bir vergi politikası ve hükümetin geliştirdiği yeni çalışma alanlarıyla 1 milyon kişiye meslek edindirip iş sağlama, savunma sanayinde çok büyük ve ileri yatırımları gerçekleştirme, 2015 yılına kadar 750 kilometre yeni otoyol, İstanbul'a üçüncü boğaz köprüsü, zorunlu eğitimi 13 yıla çıkarmak var. "

Trabzon'da da seçim beyannamesi kapsamında verdikleri sözlerin mutlaka yerine getirileceğini vurgulayan Bayraktar, "Trabzon'da istihdamın artırılması, işsizliğin azaltılması birinci önceliğimizdir. Akyazı Projesi'ni inşallah en kısa sürede Trabzon'umuza, Trabzonspor'umuza kazandıracağız. Trabzonspor'umuz inşallah her yıl şampiyon veya şampiyon adayı olacak konuma gelecek" dedi.

AK Partili olmanın, partiye oy vermenin ayrıcalık olduğunu belirten Bayraktar, "Bunu keşfetmek, sezmek hem gurur hem keyif verici, hem de bu ülkede 9 yıldır yapılanları analiz edici bir düşünce tarzıdır. Trabzon bunu iyi okudu" diye konuştu.

Ziyarette, AK Parti Trabzon İl Başkanı Adnan Günnar, Bakan Bayraktar'a kazaziye işi tespih hediye etti.