1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Bayraktar: Trabzonspor'umuz hakediyor!
Bayraktar: Trabzonspor'umuz hakediyor!

Bayraktar: Trabzonspor'umuz hakediyor!

"Bakan Erdoğan Bayraktar, Akyazı Projesi’nin hayata geçirilmesi konuştu"

A+A-
BAKAN BAYRAKTAR KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ 2011–2012 AKADEMİK YILI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIÇevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Karadeniz Teknik Üniversitesi'nin Prof. Dr. Osman Turan Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen 49. eğitim öğretim yılı açılış törenine katıldı.


Erdoğan Bayraktar törende yaptığı konuşmada yeni öğretim yılının öğrencilere hayırlı olması dileğinde bulunarak “İstanbul ve Ankara’dan sonra Trabzon ülkemizde üniversite kurulan şehirlerinden bir tanesidir.
Karadeniz Teknik Üniversitesi’nin Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden biri olduğuna değinen Bakan Bayraktar “Karadeniz Teknik Üniversitesi Lisans eğitimi disiplinlerinin tamamına yakınında eğitim verecek düzeye gelmiştir. KTÜ artık Trabzon’un her şeyi olmuştur. Trabzon’da sanayi yok bizim her şeyimiz bu üniversite. Bir Trabzonspor’umuz var, bir tane de üniversitemiz. Trabzonspor’u da KTÜ’yü de şampiyon yapmamız lazım” dedi.
Karadeniz Teknik Üniversitesi ve Avrasya Üniversitesiyle birlikte Trabzon’da iki üniversite olduğunu söyleyen Bakan Bayraktar “Trabzon’daki üniversite sayımızı mutlaka 4’e çıkarmalıyız. Bir vakıf ve bir özel üniversite daha kurulmalı Trabzon’a. Ama Trabzon’da mutlaka bir devlet üniversitesi daha kurulmalı. Bu KTÜ’yü zenginleştirecektir. Buraya gelecek olan öğrenci sayısını artıracaktır” şeklinde konuştu.
Bakan Erdoğan Bayraktar, Akyazı Projesi’nin hayata geçirilmesi konusuna da değinerek şunları ifade etti: Biz Akyazı’da Trabzonspor’umuza büyük bir tesis yapmak istedik, bu doğru bir karardı. KTÜ bu proje için bizi genel manada destekledi. Biz Danıştay’dan davayı kazandık. Yarın veya öteki gün kesin karar verilecek ve proje inşallah kaldığı yerden devam edecek. Bugün Amerika’dan tutun Japonya’ya kadar deniz dolgusu yapılmaktadır. Bu yüzde 20 mahsurludur ama bu tesis yapılmalıdır. Trabzon’un güneyi hep dağlıktır. O yüzden bu projeye ihtiyacımız vardır.