1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Bayraktar ve Bakanlar Üniversiteyi Gezdi!
Bayraktar ve Bakanlar Üniversiteyi Gezdi!

Bayraktar ve Bakanlar Üniversiteyi Gezdi!

Bayraktar ve Bakanlar Avrasya Üniversitesi’ni gezdi....

A+A-
Devlet Bakanları Faruk Özak, Hayati Yazıcı ile AK Parti Trabzon Milletvekili Adayı ve TOKİ eski Başkanı Erdoğan Bayraktar, Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu Avrasya Üniversitesi’ni ziyaret etti.
 
Faruk Özak, Hayati Yazıcı, Erdoğan Bayraktar ve Gümrükçüoğlu, ilk olarak Tanjant’ta Ayhan Hacıfazlıoğlu’nun sahibi olduğu Uşak Seramik’in açılışını gerçekleştirdi.
 
Açılışın ardından gelecek yıl öğrenci alımı yapacak olan Pelitli’deki Avrasya Üniversitesi ziyaret edildi. Avrasya Üniversitesi Rektörü Aydın Dumanoğlu Bakanlar ve Bayraktar’ı kapıda karşıladı. Üniversitenin konferans salonunda düzenlenen programda konuklar birer konuşma yaptı.

 
Devlet Bakanı Faruk Özak, Avrasya Üniversitesi’nin çok başarılı olacağını düşündüğünü belirterek, “Trabzon gerçekten yaşabilir 4. büyük şehir. Dün de Başbakanımız demiryolu müjdesini verdi, zaten büyükşehir de oluyoruz. Bu bakımdan bu şehre de bu üniversite yakışır. İnşallah Trabzon’da yeni üniversiteler açılır’’ diye konuştu.

 
Devlet Bakanı ve AK Parti Rize Milletvekili Adayı Hayati Yazıcı ise, “Avrasya Üniversitesi Trabzon’a hayırlı olsun. Aynı bizim gibi hükümetimiz gibi sizde çok iyi çalışıyorsunuz, TOKİ’nin başında hemşeriniz değerli kardeşimiz var, 5 bin konut hedefi koyduk ve bu hedefi tutturduk. Eğitime yatırım gençliğe yatırım demektir. Gençliğe yatırım Türkiye’nin geleceğine yatırım demektir. Bunun farkında olan hükümetimiz emanet aldığı günden bu yana bütçeden en büyük payı da eğitime ayırdı. Bu üniversite Trabzon’a hayırlı olsun’’ dedi.
 
Başkan Gümrükçüoğlu da, Avrasya Üniversitesi’nin Trabzon’un üniversite kenti olmasında önemli bir katkı sağlayacağını ve güzel birlikteliğin sonucunda üniversitenin Trabzon’a kazandırıldığını ifade etti.