1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Bayraktar'ın iftar konuğu Karayalçın!
Bayraktar'ın iftar konuğu Karayalçın!

Bayraktar'ın iftar konuğu Karayalçın!

Bayraktar tam bir lider gibi...

A+A-

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Ankara'da iftar yemeği verdi.

İftar yemeğine siyasi yelpazenin her kesiminden ünlü isimlerin katılması da dikkat çekti.

Murat Karayalçın. Eski CHP Milletvekili Rahmi Kumaş, eski DYP milletvekili Mehmet Çakarıoğlu, Eski MHP Milletvekili Nail Çelebi, eski bakanlardan Eyüp Aşık, eski Çay Kur Genel Müdürü, MHP ve CHP”Ye destek veren ünle Trabzonlu Ankara”da yerleşik iş adamlarının da çokluğunun dikkat çektiği yemekte Bakan Bayraktar Trabzon ve bölge ile hemşehricilik duyguları önde bir duygusal konuşma yaptı..

İller Bankası Macunköy Tesisleri'nde verilen iftar yemeğine Bakan Erdoğan Bayraktar'ın yanı sıra  AK Parti İstanbul Milletvekili Oktay Saral, Ankara Milletvekili Cevdet Saral, eski bakan Murat Karayalçın,  TOKİ Başkanı Ahmet Haluk Karabel, bürokratlar, yargı mensupları,  valiler, emniyet müdürleri,  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı müsteşaır Ercan Tıraş, Bakan Başdanışmanı Sadık Soylu, Seyfullah Arslantürk, Sezgin Demircioğlu, AK Parti Trabzon İl başkanı Adnan Günnar, Trabzonlu iş adamları, bakanlık mensupları, Trabzon'dan gelen basın mensupları yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

Bakan Erdoğan Bayraktar, iftar öncesi Trabzon'dan gelen gazeteciler ile özel ilgilendi ve kendileriyle bir süre sohbet etti. Daha sonra ise bakan Bayraktar tüm masaları gezerek davetlilerin elini sıktı.

Bakan Bayraktar iftar sonrasında yaptığı konuşmada şunları söyledi:

 ''Ülkemiz Dünyanın gözbebeği bir vatan olma yolunda çok ciddi mesafeler almaktadır. Biz karadenizliler olarak biz Doğu Karadenizliler olarak , ülkemizin kalkımasında gelişmesinde  bugün burada bir araya geldik. Trabzon'dan gelen kardeşlerimiz de var.  Trabzon'dan gelen basın mensupları var, hoşgeldin diyorum. 

Trabzon Doğu Karadeniz Ab şehirdir. Trazon türkiye'de marka bir şehirdir.  bugün bir çok Trabzonlu kardeşimiz müsteşardır, Validir, yargı mensubuduır,  siyasetçi ve milletvekilidir,  fakat Trabzonlular  az önce ifade ettiğim gibi gerek Birinci Cihan harbinde gerekse istiklal harbinde bu vatan için nasıl çırpındıklarını  nasıl kendilerini feda ettiklerini tarih çok iyi biliyor, bizler de çok iyi bilmeliyiz''

Bayraktar, konuşmasını şöyle sürdürdü:

''Türkiye'de 12 Haziran'da bir seçim oldu, milletvekili genel seçimleri yapıldı ve bir siyasi parti Türkiye'de 3. dönem ve oylarını artırarak, hükümet oldu, 61. hükümet, Trabzon'un plakasında bir hükümet. Hükümetin kurulmasından hemen sonra ne oldu da Türkiye'de terör birden bire azdı, bu millet çok büyük bir millettir,  bu vatan kutsal bir vatandır, bu vatan bunun üstesinden gelecektir. Biz 61. Hükümet olarak bu belanın üstünden gelmeye sonun kadar azimliyiz ve kararlıyız, herkesin gönlü rahat olsun. Türkiye Cumhuriyeti, Türkiye Vatanı  Türk milleti böyle çapulçulara böyle kendini bilmezlere bugüne kadar hiç pürte bırakmadı.Bugün Türkiye'nin büyük fotoğrafına baktığımızda Dünya milletleri arasında artık gıpta edilen sözü dinlenen ve söylediği söz geçerli olan ekonomisi büyüyen bir ülkeyiz''