1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Bayramı selle karşıladılar
Bayramı selle karşıladılar

Bayramı selle karşıladılar

Türkiye bayrama etkili yağışlarla girdi.

A+A-

Lüleburgaz' da yaşanan sel felaketinde 3 kişinin hayatını kaybetmesinin ardından Büyükkarıştıran Beldesi yarlarını saramaya başladı. Yoğun yağışların sürdüğü İstanbul' da ise yağışlar etkisini iyice arttırdı. Metrekareye Çatalca'da 164, Kilyos'ta 163, Terkos'ta 125 ve Sarıyer'de 110 kilogram yağış düştü. Beykoz Tokatköy ve Sarıyer bölgelerinde su baskınları yaşandı.

Tekirdağ''ın Çerkezköy ilçesinde yaşanan sağanak yağışlar sebebiyle su baskınları oluştu. Su baskınlarından dolayı 80 kişi mahsur kaldı. Yapılan çalışmalarla birlikte mahsur kalan vatandaşlar kurtarıldı. Bölgede yağışın şiddetini azaltması üzerine AFAD ekiplerince bölgede hasar tespit çalışmaları başlatıldı. Su taşkınlarında evlerinden tahliye edilen vatandaşlar, ilçedeki spor salonları ve yakınlarının yanına yerleştirildi. İlçede enerji nakil hatlarının zarar görmesinden dolayı elektrik kesintisi yaşandı.

Marmara ve Avşa'da kuvvetli yağışın yol açtığı zararın giderilmesi amacıyla başlatılan çalışmalar sürüyor. İlk belirlemelere göre, Marmara'da 33, Avşa'da 150 ev ve iş yeri zarar gördü. Evleri kullanılamaz hale gelen vatandaşlar geceyi, bölgedeki otel ve kamu kuruluşlarının misafirhanelerinde geçirdi.

Diyarbakır'da 20 ev ve iş yerini su bastı. Yağışların Kurban Bayramı'nın üçüncü gününe kadar sürmesi bekleniyor.