1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. BDP'ye çok sert sözler!
BDP'ye çok sert sözler!

BDP'ye çok sert sözler!

İşte o sözler...

A+A-

Başbakan Erdoğan AİHM kararları konferansında konuştu.


İşte Erdoğan'ın açıklamalarının satır başları:


Attığımız adımlarda en çok statüko ile mücadele ettik.


Dün ileri dediğimiz standartlar bugün yetersiz kalabiliyor. Bizim temel felsefemiz insanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışıdır. İnsana hizmeti temel gaye olarak görüyoruz. Artık devlet değil vatandaş öncelikli bir anlayışı temel alıyoruz.


Doğmamış bir bebeği anne karnında öldüren bir terör var. Siyasi partilerimiz terörle mücadele konusunda destek vermek yerine terörü desteklemeyle devam ediyorlar.


Gemiyi kaçıran teröristi bir siyasi parti kahraman ilan ediyor. Bunun demokrasiyle bağdaşmayacağı açık açık ortadadır. Bu cenazeye siyasi parti yöneticileri de katılırsa farklı düşünmemiz gerekir.


Teröre destek veren zihniyet insani anlayışın altını oymaktadır.


Belgeleri önüne koyduğumuzda Avrupalı devletler ülkelerinde demokrasi olduğunu ileri sürüyorlar. Hangi demokrasi 4 yaşındaki bir kızın gözleri önünde annesinin katledilmesiyle bağdaşdır. Terörü birokratik oligarşiyi, siyasi yapıyı uluslararası çifte standardı bir mazeret olarak görmüyoruz. Son dönemde güvenlik özgürlük ilkesi ciddi başarı elde etmiştir. Kazanımlarını somut olarak görüyoruz.


Bugün artık terör örgütü farklılığı yok etmek için tahrik edici eylemler içerisine giriyor. Ve devlete paralele devlet oluştururken yasama ve yargı organını da kendisi oluşturuyor. Biz hiç geri adım atmadan mücadelemizi sürdüreceğiz.


Bugün artık yep yeni bir Türkiye var. Artık insan hakları konusundaki hassasiyetlerin AB'den daha geri olduğunu söyleyemez.


Son dönemde Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi karar ve içtihatlarının göz önüne alınmasında önemli adımlar atılıyor. Artık Anayasa Mahkemesi'ne bireysel başvuru süreci de önümüzdeki yıl başlıyor.


Türkiye son küresel ekonomik krizde farklı ve güçlü olduğunu ortaya koydu. Avrupa derin bir kriz yaşarken Türkiye büyümeye devam ediyor. Yere sağlam basıyoruz. Krizden de en az hasarla kurtuluyoruz.