1. YAZARLAR

  2. HALİL ŞANLI

  3. Bedel ödemek!
HALİL ŞANLI

HALİL ŞANLI

Yazarın Tüm Yazıları >

Bedel ödemek!

A+A-
İhmaller,  ihanetler kol geziyor... Filmlerde bile,  yıllar evvel senaryoları yazılmış hainlikler,  birer birer uygulanıyor! Reina'ya saldırı ihbarları varken, 700 kişinin eğlendiği bir yere 21yaşındaki  tek bir polis görevlendiriliyorsa, içerideki hain ajanlar, işlerini halen daha tıkır tıkır yürütüyor demektir!
 
Çok kısa ve öz olarak,  bir çırpıda hepimiz şunları düşünmeden edemiyoruz!
 
1-Sıradan bir vatandaş bu mekana böylesine rahat  girebilir miydi? 
 
2- Memleketin içinde bulunduğu ortam belli iken, bu kadar sorumsuz davranan, tedbir almayan mekan sahiplerinin  bu olayda  ihmalleriyok muydu?
 
3- Emniyet;  ihbar olmasına rağmen, bu tür yerlerde geniş güvenlik tedbirleri almıyor ya da alamıyorsa, bu durum, hainlerin hala köşe başlarını tuttuğunun göstergesi değil midir?
 
Olayı çok detaylandırmaya gerek yoktur kanımca! Yani vatandaş olarak yalnızca anlamamız gereken, büyük bir savaşın içinde olduğumuzdur. Savaşlar da ne yazık ki bedel ödemeden kazanılmıyor.Tıpkı İstiklal Savaşında olduğu gibi. Tıpkı Çanakkale’de olduğu gibi… O gün savaşlar  düzenli ordularla, açıktan yapılıyordu. Bugünse kalleşçe ve maşalar kullanılarak yapılıyor. Dün cephe  savaşında  yüzbinlerce şehit vermiştik! Bugün kalleşçe yürütülen savaş neticesinde  sokakta, kışlada, okulda, avluda, stat da  verdik ve belli ki yine de vereceğiz!
 
Birlik olmak, sabretmek, bedel ödemek ve devlet olarak bedel ödetmekten başka bir çıkar yolumuz yoktur!!! Belleğinize kırmızı harflerle lütfen yazın. Ülkemiz;  siz inansanız da, inanmasanız da gerçek bağımsızlığı adına, Batı ile resmen savaştadır! Herif gibi bu asil milletle savaşmayı göze alamayan dost görünümlü düşman devletlerin, İngiliz-ABD mandasından kurtulma gayretlerimize karşı başlattığı bir savaştır bu! Bir kez daha üzülerek söylüyorum ki, böylesi bir  durumda ülkemiz ve bu asil milletimiz elbette bedeller ödeyecektir.
 
Eğer bu ülkenin  karşılıksız sevenleriysek, hiç kimse bu tür hain saldırı ve olaylardan fitne algısı çıkarmamalı. Kimse  bu hainliklerden siyasi rant çıkarma derdine düşmemeli. Bu tür yaklaşım sergileyenlere hiç birimiz toleranslı davranacak yorumlarla karşılık vermemeli! Buradaki sıkıntı Tayyip, Kemal, Devlet  veya bir başkası ile ilgili değil, topyekun hepimizle alakalıdır. Birileri,“ Avrupa ile neden kötü olduk? Olmasaydık, bunlar olmazdı”  gibi saçma bir yaklaşımda bulunursa, bu yaklaşımı gerçek bir vatan severin kabul etmesi kanımca mümkün olamaz! Fetö’nün Washington temsilcisinin, 17-25 Aralık tarihinden bir hafta sonra Habertürk televizyonundaki bir oturumda, “Bizim hükümetle sorunlu hale gelmemiz ve ayrışmamızın sebebi, Batı’ya ve ABD’ye  sırt dönen politikalarıdır” şeklindeki ifadeleri,dünün de bugünün de yarın yaşanacak olan her türlü hainliklerin de en mükemmel şifresidir! Gerçek vatan severler, düne kadar İngiliz-ABD mandasında yaşayan bir ülkenin, bu manda anlayışını terk etmek istemesine “neden-niçin” gibi sorularla  sorgulama yapamaz ve yapmamalıdır da!
 
Mustafa Kemal Atatürk’ün de ifade ettiği gibi  ‘dahili ve    harici düşmanlar’ , her koldan  her tür kahpeliği yapıyor ve yapacaktır da! Yüreklerimiz yanıyor olsa da, yine başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği gibi;
 
“Ey Türk istikbalinin evladı! İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi vazifen, Türk İstiklâl ve Cumhuriyeti'ni kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur”!düsturunu ilke edinmek durumundayız.
 
Evet, bu ahval ve şerait içinde Türk milletinin İstiklal ve Cumhuriyeti’ni kurtarmak adına, sonuna kadar savaşacağız! Sonuna kadar, fitneye fesada şans vermeyip, vatan için birbirimize sarılacağız! Sonuna kadar uyanık olup, her türlü bedeli ödemeye  hazır olacağız!  Özellikle içerideki hainleri temizlemek için biraz daha zamana ihtiyacımız olduğunu da   asla ve kat’a unutmayacağız.
 
Ve son sözüm devlet büyüklerimize…Geçtiğimiz haftaki yazımda da belirttiğim gibi kısasa kısas politikası acilen hayata geçirilmelidir.Nokta atışlarla terörist başları ve destekçisi olanlar infaz edilmeli, terörü besleyen devletlerde benzer infialler yaratılabilmelidir.

 
Önceki ve Sonraki Yazılar