1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Bekir Bozdağ Yozgat’lıları rahatlattı
Bekir Bozdağ Yozgat’lıları rahatlattı

Bekir Bozdağ Yozgat’lıları rahatlattı

Yabancı vatandaşlara yapılan gayrimenkul satışlarında Yozgat’ın ilk sırada yer alması konusuna açıklık getiren Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ çifte pasaport sahiplerinin bu ilde yaşadıklarını ve isimlerinin Ahmet, Ali gibi bizim insanlarımız olduğunu a

A+A-

 Bekir Bozdağ'dan Yozgatlıları rahatlatan açıklama.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ “Yozgat yabancılara toprak satışında rekortmen” haberlerine tepki gösterdi. Tepkisini Twitter hesabından yansıtan Bakan Bozdağ konuya, “Çifte vatandaş olan ve Yozgat'taki tapu kayıtlarında ‘yabancı’ olarak görülen kişiler ‘Ahmet’, ’Ali’ gibi bizim insanlarımızdır” sözleriyle açıklık getirdi.

“Yozgat yabancıya toprak satışında birinci” yönündeki haberler kenti karıştırdı. Yozgatlı Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ise Twitter hesabından yaptığı açıklamalarla konuya açıklık getirirken, “Çifte vatandaş olan ve Yozgat'taki tapu kayıtlarında ‘yabancı’ olarak görülen kişiler ‘Ahmet’, ’Ali’ gibi bizim insanlarımızdır” dedi.

YABANCI DEĞİL AHMET, ALİ...

Yozgat’ın yabancılara toprak satışında rekor kırdığı haberleri tartışma yaratırken Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ konuya Twitter üzerinden açıklık getirdi. Bozdağ takipçilerine attığı mesajlarda şöyle dedi:

“Yozgat'ta yabancılara taşınmaz satışının çok görünmesinin nedeni, Yozgatlı olanların vatandaşlıktan çıkarak yabancı statüsüne geçmesidir. Bugün gazetelerde yabancılara en fazla taşınmaz satışının yapıldığı illerin başında Yozgat’ın olduğuna ilişkin haberler yer almaktadır. Yozgat’ta taşınmaz alan ‘yabancı’ kişiler yurtdışında yaşayan ve çifte vatandaşlık hakkını elde etmiş Yozgatlı hemşerilerimizdir. Çifte vatandaş olan ve Yozgat'taki tapu kayıtlarında ‘yabancı’ olarak görülen kişiler ‘Ahmet’, ’Ali’ gibi bizim insanlarımızdır. Yozgat’lı hemşerilerimizin yurtdışında olmalarına rağmen memleketlerine sahip çıkmaları, yatırım yapmaları bizim için gurur kaynağıdır.”