1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Bekir Bozdağ'dan dövizli askerlikte indirim müjdesi
Bekir Bozdağ'dan dövizli askerlikte indirim müjdesi

Bekir Bozdağ'dan dövizli askerlikte indirim müjdesi

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’dan dövizli askerlik fiyatında indirim müjdesi geldi. Bozdağ, ilk Bakanlar Kurulu toplantısında 10 bin euroluk fiyatta indirim yapılacağını söyledi.

A+A-

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz gün Ankara’da katıldığı Yurtdışı Vatandaşlar Danışma Kurulu toplantısında gündeme getirdiği dövizli askerlik konusunda ilk açıklama Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’dan geldi.

Bozdağ’ın açıklamasına göre yapılacak ilk Bakanlar Kurulu toplantısında dövizli askerlik için 10 bin euro olarak uygulanan fiyatta indirimine gidilecek. Başbakan Erdoğan, katıldığı Yurtdışı Vatandaşlar Danışma Kurulu toplantısında salonda bulunanlara dövizli askerlik konusunda ne kadar bedel alınmasını istediklerini sordu.

Salondaki 5000 euro tekliflerine Erdoğan biraz insaflı olun sözüyle gülerek cevap verdi. Yurtdışından gelen temsilciler, sürenin 38 yılı geçtiğinde vatandaşlıktan çıkarılmanın söz konusu olduğunu ve işsiz gençlerin de göz önüne alınarak bir bedel belirlenmesini söyledi.

10 bin euro bedel ödeyerek dövizli askerlikten yararlananlar için daha düşük bir bedel belirlenirse, daha önceden ödeme yapanlara iade olacak mı sorusuna Erdoğan, hukuksal açıdan böyle bir hakkın kanunlarda yer almadığı cevabını vermişti.

KAYNAK: BUGÜN GAZETESİ