1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. BELEDİYE BAŞKANI GÜMRÜKÇÜOĞLU MUHTARLAR İLE BİR ARAYA GELDİ!
BELEDİYE BAŞKANI GÜMRÜKÇÜOĞLU MUHTARLAR İLE BİR ARAYA GELDİ!

BELEDİYE BAŞKANI GÜMRÜKÇÜOĞLU MUHTARLAR İLE BİR ARAYA GELDİ!

"HER MAHALLEYE EŞİT HİZMET ANLAYIŞIYLA ÇALIŞIYORUZ" ...

A+A-

TRABZON (İHA) - Mahalle muhtarları ile bir araya gelen Trabzon Belediye Başkan Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, "Her mahalleye eşit hizmet anlayışıyla çalışıyoruz" dedi.Belediye Meclis Salonu'nda yapılan toplantıya Trabzon Muhtarlar Derneği Başkanı Metin Kaya, Belediye Meclis üyesi ve AK Parti Grup Başkanvekili Fahrettin Aksoy, belediye başkan yardımcıları ve daire müdürleri katıldı. Toplantının açılışında konuşan Belediye Başkan Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, "Muhtarlarımız bizim için değerlidir. Sizlerin talepleri halkla ilgilidir ve dolayısıyla birinci öneme sahiptir" dedi.

Muhtarların mahalle temsilcileri olduğunu kaydeden Gümrükçüoğlu, "Bu itibarla muhtarlarımızla her zaman sıkı bir işbirliği içerisinde olmaya gayret gösteriyoruz. Trabzon'u daha ileriye getirebilmek için karşılıklı konuşup, sorunlara çare bulmamız gerekiyor. Birlik ve beraberlik içerisinde kent için yapılabileceklerin ortaya konulması açsından bu toplantılar son derece önemli" diye konuştu.

Başkan Gümrükçüoğlu, zaman zaman dile getirilen eleştiriler için hiç kimseye darılma ve gücenme gibi bir durumun söz konusu olamayacağının altını çizerek, "Trabzon için herkesin ayağına gideriz. Muhtarlarımızın, herhangi bir siyasi partinin mahalle temsilcisinin, mahallede yaşayan vatandaşların görüşleri bizler için önemlidir. Bu anlamda toplumun her kesiminin istek ve şikayetlerine açığız. Siyasi ayrım gözetmeksizin her mahalleye eşit hizmet vermeye bundan sonra da devam edeceğiz" dedi.

Trabzon Muhtarlar Derneği Başkanı Metin Kaya ise, ortak paydalarının Trabzon'a hizmet olduğunun altını çizerek, "Hep birlikte Trabzon için çalışmalıyız. Muhtarlar olarak projeler üreterek kentin gelişmesine katkı sunmalıyız. Mahallelerin altyapı ve yol sorunları ile meşgul olurken, bir taraftan da gençler için bir şeyler yapmalıyız, projeler üretmeliyiz. Özellikle kentsel dönüşüm projeleri bakımından ülkedeki büyük kentlerle yarışan Trabzon'un dönüşümünde yerimizi almalıyız" diye konuştu.

Yaklaşık 6 saat süren toplantıda Başkan Gümrükçüoğlu, mahalle muhtarlarının sorun ve isteklerini dinledi. Gümrükçüoğlu, isteklerin takibinin yapılacağını ifade ederek, muhtarlarla bire bir yapacakları görüşmelerde öncelik sırası arz eden sorunları çözmek için gayret göstereceklerini söyledi.

Toplantıda söz alan muhtarlar, yaptığı hizmetlerden dolayı Başkan Gümrükçüoğlu'na teşekkür ettiler. 1 No'lu Erdoğdu Mahalle Muhtarı Sayim Kantarcı, belediyenin sosyal yardımlar için uygulamaya koyduğu 'Kart 61' uygulamasından dolayı Başkan Gümrükçüoğlu'na teşekkür ederek, "Bu uygulama ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın onurunu kurtardınız" dedi.