1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Belediyeden 'Anneler Günü' Etkinliği
Belediyeden  'Anneler Günü' Etkinliği

Belediyeden 'Anneler Günü' Etkinliği

Trabzon Belediyesi ile Milli Eğitim İl Müdürlüğü 'Anneler Günü' etkinlikleri kapsamımda Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezi'nde etkinlik düzenledi.

A+A-

Trabzon Belediyesi ile Milli Eğitim İl Müdürlüğü 'Anneler Günü' etkinlikleri kapsamımda Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezi'nde etkinlik düzenledi. Slayt gösterileri, skeçler, halkoyunları ve konserlerin yer aldığı etkinliğe Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, AK Parti Trabzon Milletvekili Safiye Seymenoğlu, Trabzon Belediye Başkanvekili Fahrettin Aksoy, İl Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı, Türk Anneler Derneği Trabzon Şube Başkanı Ziynet Şener, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Programın açılışında konuşan Türk Anneler Derneği Trabzon Şube Başkanı Ziynet Şener anneliğin tarifinin çok zor olduğunu ifade ederek, "Anne sabır, şevkat, hoşgörü ve sevgi demektir. " diyerek bu anlamlı günde önemli bir etkinlik düzenleyen Trabzon Belediyesi'ne teşekkür etti.

Trabzon Belediye Başkan Vekili Fahrettin Aksoy ise bütün canlıların birer annesinin olduğuna vurgu yaparak başladığı konuşmasında, "Annelik öylesine kutsal ve anlamlı bir duygudur ki bunu anlatmak çok zor. Bize düşen görev annelerimizin kıymetini bilmektir. " şeklinde konuştu.

AK Parti Trabzon Milletvekili Safiye Seymonğlu ise Annelerin çok değerli varlıklar olduğuna dikkat çekerek, "Çünkü annelerimiz bizleri karşılıksız sever. Bizler de birer anneyiz ve çocuklarımızı karşılıksız seviyoruz. Siyasetçiler olarak özellikle çalışan anneler için çok önemli yasal çalışmalar yaptık. Trabzon Belediyesi de kadınlar için çok önemli çalışmalara imza attı. Trabzon'da kadın sığınma evi yapan ve kadınlara yönelik mikrokredi uygulamaları başlatan Trabzon Belediyesi'ne teşekkür ediyorum. " ifadelerini kullandı.

Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak ise yaptığı konuşmada Annelere bir gün vermenin doğru olmadığını ifade ederek, "Bizler için çok değerli varlıklar olan annelerimize günleri, ayları ve yılları vermemiz gerekiyor. Hatta her gün annelerimizin ayaklarının altını ve ellerini öpmemiz gerekiyor. Çünkü annelerimiz çok fedakar varlıklardır. Annelerimiz kurtuluş savaşında devleşmiş ve çok büyük fedakarlıklarda bulunmuşlardır. Öyle annelerim evlatları olarak onlarla gurur duyuyoruz. " ifadelerini kullandı. Bakan Özak ayrıca görevde bulundukları süre içerisinde kadınlara yönelik çok önemli yasal düzenlemeleri yaptıklarını da sözlerine ekledi.

Bakan Özak konuşmasının ardından tüm annelerin anlamlı günlerini kutlayarak Türk Anneler Derneği Trabzon Şube Başkanı Ziynet Şener'e çiçek takdim etti. Anneler Günü etkinliklerine katkı sağlayan okul müdürlerine plaket verilmesiyle devam eden programda öğrencilerin yaptığı gösteriler salondakilerden büyük alkış aldı.