1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Belediye'den Yeni Otobüsler
Belediye'den Yeni Otobüsler

Belediye'den Yeni Otobüsler

Trabzon Belediyesi Otobüslerini yeniliyor

A+A-

Trabzon Belediye' si miyadını doldurmuş bir çok eski model otobüsü yenilemek için, 3 körüklü, 2 adet 12 metre ve 5 adet 9 metrelik otobüsü vatandaşların hizmetine sundu.

Trabzon Belediyesi vatandaşların daha rahat, güvenli ve konforlu otobüslerle seyahat etmeleri için otobüs filosuna 30 yeni otobüs kattı.

KTÜ-Beşirli arasında ortaya çıkan yolcu yoğunluğundan dolayı körüklü otobüsleri söz konusu hatta koyan belediye, 2013 yılı içerisinde 10 yeni otobüs daha alarak vatandaşların hizmetine sunmayı planlıyor.

 

Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu göreve geldiklerinde ekonomik ömrünü tamamlamış ve çoğu 1972 model olan belediye otobüslerini yenilemek için bugüne kadar 30 adet yeni son model otobüsü vatandaşların hizmetine sunduklarını belirterek “2013 yılında da 10 adet yeni otobüsü belediyemize kazandırmak istiyoruz.

 

Vatandaşlarımızın, Büyükşehir olmaya hazırlanan Trabzon’un adına yakışır otobüslerle seyahat etmelerini sağlamak için otobüs filomuzu yeniliyoruz. Vatandaşlarımız her şeyin en iyisine layıktır” dedi.