1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Belediyeye Operasyon!
Belediyeye Operasyon!

Belediyeye Operasyon!

Meclis Üyelerine Ve Şube Müdürlerine Gözaltı...

A+A-

 BATMAN'da polis, Batman Belediyesi'ne düzenlediği yolsuzluk operasyonunda aralarında Meclis Ülesi, Başkan Yardımcısı ve Şube Müdürlerinin de bulunduğu 20 kişi gözaltına alındı. Belediye birimlerinde arama yapan polis, bazı bilgisayar kayıtları ve evraklara el koydu.
Batman'ın BDP'li belediyesine bugün saat 06.15 sıralarında Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Şuçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yolsuzluk operasyonu düzenledi. 


Mesai saati başlamadan eş zamanlı yapılan operasyonlarda aralarında başkan yardımcısının da bulunduğu bazı belediye çalışanları evlerinden alınarak belediye binasına getirildi. 

Operasyonların daha çok İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, Emlak Müdürlüğü, Kültür Müdürlüğü'nde yoğunlaştırıldığı belirtildi.Polis, içerideki çalışmalarını sürdürürken, binaya girenlerin kartlarını tek tek incelerken, içerideki personelin telefonla konuşmasını izin vermedi. Polis, daha önceden belirlediği birimlerde detaylı arama yaparken, bu sırada belediyenin avukatlarının da hazır bulunduğu öğrenildi. Birimlerin evrakları, bilgisayar kayıtları, detaylı şekilde incelenirken, bilgisayar ve belgelere el konuyan polis incelemek üzere Emniyet Müdürlüğü'ne götürdü. Belediye binasında yapılan arama sırasında polis dışarıda da sıkı güvenlik önlemleri aldı. 

Operasyonda BDP'li Belediye Meclis Üyesi Salih Altun, İmar ve Şehircilik Şube Müdürlüğü'nden sorumlu Başkan Yardımcısı Hayrettin Caymaz, Emlak Müdürü Abdurrahman Çağıl, Kültür Müdürü ve Başkan Danışmanı Veysel Çolak'ın da aralarında bulunduğu 20 kişi gözaltına alınıp, emniyete götürüldü. Belediyedeki operasyonun sürdüğü ve gözaltı sayısında artış olabileceği öğrenildi.

Bu arada Batman Belediye Başkan Vekili Serhat Temel'in daha önce belirlenen bir programa katılmak üzere yurtdışında olduğu belirtildi.