1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Belgeler TFF'ye gönderildi....
Belgeler  TFF'ye gönderildi....

Belgeler TFF'ye gönderildi....

Gönderilen belgelerin toplam 4 klasör olduğu öğrenildi...

A+A-

Türkiye Futbol Federasyonu, şike soruşturması ile ilgili olarak savcılıktan alacağı belgeleri, ancak seçilecek kişilerin parmak izi kontrolü ile girebileceği özel bir odada değerlendirmeye alacak.

Futbol Federasyonu, savcılıktan alacağı belgeleri özel bir odada inceleyecek. Bunun için federasyon binasında bir "kozmik oda" hazırlandı.

Başkan Mehmet Ali Aydınlar konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

"Belgeleri hem bizim hukukçularımız hem de Etik Kurul üyeleri inceleyecekler. Bununla ilgili güvenli bir oda sağladık. Kamera sistemi olan, parmak izi ile giriş çıkışı olan, tüm oradaki işlemlerin kayıt altına alınacağı bir sistem oluşturduk. Soruşturma gizli olduğu için belgelerin, bilgilerin dışarı çıkmaması lazım. Bu konuda gerekli güvenlik önlemlerini aldık."

Aydınlar, "Delillerin yeterliliğine nasıl kanaat getireceksiniz?" sorusu üzerine ise, "Ona biz kanaat getiremeyiz, hukukçular kanaat getirecek. Biz hukukçu değiliz. Etik Kurul'un vereceği kararı bekleyeceğiz. Biz bu rapor üzerinden kararımızı vereceğiz" diye konuştu.

SAVCI KARAALİ TASNİF EDECEK

Emniyette bulunan belgelerin fotokopilerinin çekildiği kaydedildi. Çekilen fotokopilerin savcılığa getirildiği ve burada savcı tarafından hangi belgelerin federasyona gönderilip gönderilmeyeceğine karar verildiği ifade edildi. Belgelerin TFF'ye bugün gönderilme imkanının zor olduğu öğrenildi. Soruşturma savcısı Mehmet Berk izinde olduğu için yerine savcı Hakan Karaali'nin belgeleri tasnif edeceği öğrenildi.