1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Belkalem'den 'sabır' çağrısı! "Gidişat..."
Belkalem'den 'sabır' çağrısı! "Gidişat..."

Belkalem'den 'sabır' çağrısı! "Gidişat..."

Trabzonspor'un Cezayirli defans oyuncusu Belkalem, takımdaki gidişatın iyi olmadığını ancak camianın sabır göstermesi gerektiğini vurguladı.

A+A-

Trabzonspor'un defans oyuncusu Belkalem, Cezayir'de yayınlanan La Gazette du Fennec'e Gazetesi'ne yaptığı değerlendirmede, takımın gidişatından endişe duyduğunu belirtti.

Son haftalarda attığı gollerde içgüdüsel olarak öne çıktığını ancak hocasının kendisine gol atma gibi bir misyon yüklemediğini kaydeden Cezayirli savunmacı, takımın kötü performansını da değerlendirdi: 'Kuşkusuz biraz rahatsız edici bir durumdayız. Kulüp ve taraftarlar ekibin bu yaz kurulduğunu biliyor. Takım haline gelmek zaman alacaktır. Bu da yavaş yavaş geliyor." Taraftarın sabırlı olması gerektiğinin altını çizen Cezayirli yıldız, 'Taraftar bazı şeylerin düzeleceğini bilmeli. Bunun için çaba gösteriyoruz. Aynı şekilde yönetim de sabırlı davranmalı. Ama onların sabrının sınırı olduğunu da içimizde derinden biliyoruz" diye konuştu.

Sümer'den transfer eleştirisi

Eski başkanlardan Özkan Sümer, "Trabzonsporda futbolun en önemli ihtiyacı olan transferde bilinç, plan yok" dedi. Sezon başında Trabzonspor'un 'biraz doğaçlama, biraz da bodoslama' transfer yaptığını dile getiren Sümer, "Bu kadar çok sayıda transfer yapmak, dünyada görülmüş bir şey değil. 22 transfer yapmak, zaten problemi baştan davet etmektir" dedi.