1. YAZARLAR

  2. HALİL ŞANLI

  3. Belki de Çözüm Burnumuzun Ucunda!
HALİL ŞANLI

HALİL ŞANLI

Yazarın Tüm Yazıları >

Belki de Çözüm Burnumuzun Ucunda!

A+A-
 Trabzonspor başkanı Muharrem Usta ve yönetime sesleniyoruz. Teknik adam konusunda frene basıp sakince kararlar almak ve Trabzonspor’un içinde bulunduğu gerçeklerle örtüşebilmek, marifetiniz olmalıdır.

Trabzonspor’un yeni yönetimi, Ersun Yanal ismi ile Trabzonspor futbol takımını asla ve asla yan yana koymamalı. Geçen ki yazımızda sebepleri ile yazmıştık. Hacıosmanoğlu döneminde, bir kez daha Yanal’ın gereksiz olduğunu, çok net biçimde gördük. Ersun beyin, Hacıosmanoğlu yönetimine sunduğu transfer listesinde ki oyuncular transfer edilmiş olunsaydı, kulübe  yaklaşık maliyetleri  200 milyon civarında olacaktı! Bilginiz olsun diye yazıyorum. Bence Ersun Yanal hiç konuşulmamalı. Mevcut yönetim,  büyük beklentiler ile göreve geldi. Bu beklentiler ışığında denenmişleri tekrar denemek sıradan bir iş olur. Üstelik beş ay evvel denenmiş bir teknik adamı tekrar denemek, sıradanlık ve çaresizliğin ürünü olur. Sayın Usta’nın yönetimi farklı bir çizgi ortaya koymak zorundadır. Farklılık demek ille de dünyalarca para harcamak değildir. Mesela takımın başında güzel işler yapan  ve belli ki oyuncuları ile çok iyi kaynaşan Sadi Hoca ile sezon sonuna kadar gitmek;  sağına soluna Hami, Fatih gibi isimleri yerleştirmek, bir farklılıktır. En azından şimdilik!  Kalıcı bir farklılık yaratacaksanız, acele etmenize gerek yoktur. Sezon sonuna birkaç hafta kalana kadar zamanınız vardır. Bugün acele etmenizin  manası nedir? Bu takıma fazla bir takviye yapmak zaten lüks ve israftır.Gelecek sezon için iki veya üç mevkiye takviye yapılacaksa, bunu Sadi hocaya da, Hami hocaya da, Giray hocaya da,  Fatih Tekke’ye de yaptırabilirsiniz. En azından şu dönem, Trabzonlu hocalarla kurulu bir yetkilendirmeye hepimizin ihtiyacı vardır. Trabzonspor’un bu sezon ki hedefi,  lig üçüncülüğü ve Türkiye Kupası ise ve de şampiyonlar ligi şansımız kalmamışsa, kendi teknik adamlarımıza yarım dönem daha bu şansı vermek, acelece alınacak bir karardan çok daha iyidir. Ne belli, belki de ortaya koymak zorunda olduğunuz farklılık, bu yolla gelecektir! İnsanlara bir şans verin! Olmazsa, farklılığı sezon sonu Trabzon dışında ararsınız!

Trabzonspor yönetimine tavsiyemiz,  sakin ve soğukkanlı olmalarıdır. Popülist değil, şu an ki gerçeklere uygun hareket etmeleridir. Böylesi bir dönemde  teknik adamlık konusunda söyleyebileceğimiz bunlardan ibarettir. 

Önceki ve Sonraki Yazılar