1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. 'Ben bu partinin namusuyum'
'Ben bu partinin namusuyum'

'Ben bu partinin namusuyum'

CHP'de deprem...

A+A-

Edirne Belediye Başkanı CHP'li Hamdi Sedefçi, partisinin kendisine yeterince sahip çıkmadığını düşündüğü için, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun İzmir'de düzenlediği mitingin kendisini üzdüğünü söyledi.


Parti yöneticilerinin yardım talebine cevap vermediğini belirten Sedefçi, "Beni sevsinler sevmesinler ben bu partinin namusuyum. Namusunun lekelenmesi herkesi üzer" dedi.

Edirne Belediye Meclisi'nin Aralık ayı toplantısının ardından Edirne Belediye Başkanı CHP'li Hamdi Sedefçi, basın toplantısı düzenledi.

Geçtiğimiz pazartesi günü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne düzenlenen operasyonun ardından İzmir'e giderek Aziz Kocaoğlu'na destek vermesi, Sedefçi'yi üzmüş ve Sedefçi düzünlediği basın toplantısında, "Alındım, üzüldüm. Sadece İzmir yok bu ülkede. Edirne'si de var. Diğer illerimiz de var. Sonuçta oraya sahip çıkarken, Edirne'yi de unutmamak lazım diye düşünüyorum" diye sitemde bulunmuştu. Sedefçi bugün ise bu konuşmasına açıklık getirdi.


DESTEK VERİLMİYOR

Kendisine verilen verilen desteğin yetersiz olduğunu düşündüğünü belirten Sedefçi, "Parti yöneticilerinden yardım talebim olduğu halde cevap alamadığım için biraz üzgünüm. Beni sevsinler sevmesinler ben bu partinin namusuyum bir yerde. Namusunun lekelenmesi herkesi üzer. Ben lekesiz bir insanım. Lekesiz olarak kalmaya devam edeceğim ve böyle öleceğim" dedi. Sedefçi, şöyle konuştu:


"Leke sürülmek isteniyorsa bunu sürmek isteyenlere karşı benim partimin duruşunun daha değişik olması gerektiğini düşünüyorum. Bunu bekliyorum. Bunu bekledim şimdiye kadar. Canları sağ olsun bir şey yapmadılar o konuda bana. Ben kendi imkanlarımla, becerimle, namus ve inancımla kendimi gerekli yerlerde savunarak doğruların peşinden koşmaya devam edeceğimi söylemek istiyorum."