1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. "Ben Emre'yi seviyorum!"
"Ben Emre'yi seviyorum!"

"Ben Emre'yi seviyorum!"

Emre Belözoğlu'na 'Kardeşim" diyerek destek verdi...

A+A-

 Eski futbolcu ve Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İstanbul milletvekili Hakan Şükür, "Kardeşim" dediği, Fenerbahçeli futbolcu Emre Belözoğlu'na destek verdi. 


Hakan Şükür, Fenerbahçe – Trabzonspor maçında bordo – mavili oyuncu Didier Zokora'ya ırkçı söylemlerde bulunduğu iddia edilen ve Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) tarafından da 2 maçla cezalandıran Belözoğlu hakkında şöyle konuştu: 


"Emre, benim kardeşim. Hani derler ya 'elimizde büyüdü'. Emre, Türk sporunun önde gelen isimlerinden biri. Çok da karakterli bir kardeşimiz. Son yaşananlar, söyledikleri ve ortaya çıkan tablo, tatlıya bağlanması gerekirken uzatılıyor. Konuşulan konu, çok hassas bir konu. Böyle olup olmadığını bilmiyoruz. Bununla ilgili yetkili kurumlar gerekli değerlendirmeyi yapmışlar, cezasını da vermişler" 


Şükür, Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener'in açıklamasına dikkat çekerek şunları dile getirdi: 


"Başta Sadri (Şener) bey, yıllardır sporun içinde olan değerli isimler. Değer verdiğim spor adamları. Ama böyle söylemlerle ülkemizin gündemi başka yerlere çekilmemeli. Mutlaka hata yapmıştır. Bu anlamda bu hatayı büyütüp bu kardeşimizin fazla üzerine gidiliyor gibi geliyor. 


Ben Emre'yi seviyorum. Yaptığı bir şey varsa hakaretvari, bunun da özrünü diledi. İyi bir ders olmuştur. Cezasını da aldı. Bizler de hatalar yapmışızdır. Bazen kendimize yakıştırmadığımız şeyler oluyor. Emre, çok iyi tanıdığım, değer verdiğim bir insan. Hata yapmıştır, çok fazla büyütmenin de anlamı yoktur" 


"BİR ŞİKE SENARYOSU DA BEN YAZMAYAYIM" 


Hakan Şükür, son günlerde medyada yer alan, şike soruşturmasında adı geçen kulüplerle ilgili değerlendirmeler hakkında da şunları söyledi: 


"Bir gündem ortaya atıldığında her zaman birçok senarist ortaya çıkar. Ben top oynarken de öyleydi. Senelerimi bu işe verdim. Hiçbir şey söylendiği gibi gerçekleşmez. Çok farklı mecralara kayabilir. Bazen de tutabilir. Bu anlamda çok tecrübeli insanlar var; bu yazıları ya bir şeylerin önünü kesmek ya da başka bir şey yapmak için konuşur ya da yazarlar. Maalesef birbirimize, kendi kendimize zarar veriyoruz. Ülke futbolu zarar görüyor. Açıkçası gizli kapalı kapılar ardından konuşulan, hiçbir bilgim olmayan konularla ilgili ben de bir senaryo yazmak istemem" 


Şükür, şöyle devam etti: "Ortaya çıkan tabloda ceza alınır mı; alınmaz mı? Ama alınmaması için var gücümüzle, bütün spor camiası olarak bir şey yapmalıyız. Ama yargı sürecini zedeleyecek bir şey konuşmamalıyız. Ben böyle davranmaya özen gösteriyorum" 


"ÇOK BOŞ TRANSFERLER YAPTIK" 


Kulüpleri çok büyük borçlar altında gördüklerini anlatan Hakan Şükür, Türk futbolunu "boş transferler" yapıldığı gerekçesiyle eleştirdi: 


"Bu da zaman zaman devletlere, hükümetlerin maliyesine kadar zor durumda bırakan bir yapıyı ortaya çıkardı. Bu da hoş değil. Sporun kendi mecrasında gençleri yetiştirmek o gençlerle dünyadan getirdiklerinizin entegrasyonunu sağlamalıydık. Biz bunları yapamadık. Çok boş transferler yaptık, büyük borçlanmalara girdik. Haliyle bunları yaparken de hırslandık. Başarıya ulaşmak için zaman zaman farklı duygular besledik. Biraz yönetici tiplerimizin düzelmesi gerektiğini düşünüyorum. Düzelsin ki Türk sporu da Türk futbolu da düzelsin"