1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. "Beni Çırılçıplak Soymadın mı?"
"Beni Çırılçıplak Soymadın mı?"

"Beni Çırılçıplak Soymadın mı?"

AK Parti'li vekilden emniyetçiye işkence suçlaması...

A+A-

 AK Parti İstanbul Milletvekili Harun Karaca, 28 Şubat sürecinde İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Müdürü olan Adil Serdar Saçan'ın kendisine işkence yaptığını iddia etti. Meclis Darbeleri Araştırma Komisyonu'nda işkence tartışması yaşandı. Eski İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Müdürü, Ergenekon davası sanığı Adil Serdar Saçan Meclis Darbeleri Araştırma Komisyonu'na konuk oldu. 


AK Parti İstanbul Milletvekili Harun Karaca, tüm işkence iddialarını reddeden Saçan'a, "Beni sorgu sırasında çırılçıplak soymadınız mı?" diye sordu. 

İddiayı reddeden Saçan, "Raporla ispatlayıp şikayetçi olsaydın" yanıtını verirken, toplantı sırasında zaman zaman ortam gerildi. Komisyon üyeleri basına kapalı olarak gerçekleşen toplantıda üslubu nedeniyle Saçan'ı saygılı olmaya davet etti. 


AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, Saçan'ın dinlenmesi sırasında defalarca sesini yükselttiğini söyledi. 


Metiner, Saçan'ın saygısız bir üslup kullandığını ve bu nedenle başta komisyon başkanı baş olmak üzere üyeler tarafından sık sık uyarıldığını kaydetti. Metiner ayrıca, Saçan'ın 'işkence iddialarını da reddettiğini belirti. 


Saçan ise Meclis'ten ayrılırken gazetecilerin sorusu üzerine, toplantının kapalı olmasını kendisinin istediğini söyledi. Saçan, üslup konusunda bir sıkıntı yaşanmadığını da iddia etti. "TUNCAY GÜNEY 'GAY'DI" 


Saçan, Tuncay Güney'le ilgili de o dönem arazi mafyasıyla ilgili Tuncay Güney'in dinlemeye alındığını belirterek, "Ama bunu bizim yapmamız gerekirken Asayiş Şubesi almış. Asayiş dinlemeleri istihbarata teslim etmiş. Oradan da bize geldi. Oysa bunu bizim yapmamız gerekirdi. Güney, Veli Küçük'ü tanıdığını söyleyince organize suçlara, bana getirdiler. Biz de mülakatı yaptık. Videoya aldık, çözümü de yaptırdım ve DGM başsavcısına götürdüm" dedi. Saçan, "Güney'in o zaman durumu neydi?" sorusunu ise, "Tuncay Güney'in gay olduğunu biliyorum. Yalan söylediğini biliyorum. Yalan üreten bir tiptir. Gazetecilik yapıyorum diye gazetecilerle ilgili bilgiler üzerine senaryo yazan bir tiptir. Anlattığı bilgilere erişebilecek bir durumda değildir. Bu kadar bilgiye erişmesi de mümkün değildir. Ciddiye almadık o mülakatları. Psikolojisi bozuk bir vatandaştır" şeklinde yanıtladı.