1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Benim adayımdır!
Benim adayımdır!

Benim adayımdır!

Yılmaz Atalay'a destek verdi

A+A-

"Çünkü neredeyse tüm kulüplerin Mehmet Ali Aydınlar'ı aday göstermesi alınmış olur. Futbol kriz yaşar. Mehmet Atalay ise yıllarca genel müdürlük görevini en iyi şekilde yaptı, Futbolu da iyi biliyor."

Eski Spor Bakanı ve Trabzonspor'un efsane Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, 29 Haziran'da yapılacak Türkiye Futbol Federasyonu başkanlığı seçimi konusunda önemli açıklamalarda bulundu. Yılmaz, "Tüm kulüpler bir araya gelip Mehmet Ali Aydınlar'ı aday göstermişler, bu hareket doğru değil. Bu tamamen yanlıştır. Emrivaki yapılıyor. Kulüpler Birliği, Federasyon'un üzerindeymiş gibi gösteriliyor. O zaman göreve gelecek insanlar şimdiden ipotek altına alınmış oluyor. Bunları önlemenin yolu daha demokratik bir seçimin yapılmasını sağlamaktır. Herkes kendi istediğinin aday olması için çalışıyor.” dedi.

Mevcut Başkan Özgener'i başarılı bulduğunu kaydeden Mehmet Ali Yılmaz, kulüplerin tek bir ismin üzerinde yoğunlaşmasına tepki gösterdi.

' Özgener şimdiye kadar bu işi iyi yaptı. Eğer devam etmeyecekse ortaya çıkan adayların hepsi iyi görünüyor" ifadelerini kullandı.

Çok dürüst bir insan

Yılmaz şöyle devam etti: "Mehmet Atalay da adaylar arasında yer alıyor. Bizim çok sevdiğimiz, çok dürüst birisi. Yıllarca futbolun içinde yer aldı. Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü görevini en iyi şekilde yaptı. Bu görev için oldukça başarılı görünüyor. Futbolun içinde yer alıyor. Ona şans verilirse ben memnun olurum. Özgener olmayacaksa ilk tercihim Mehmet Atalay’dır.

Özgener gidiyorsa nedeni var

Değişen yönetmeliklerin yanlışlarla dolu olduğunu vurgulayan Yılmaz, "Uygulamada da bu görünüyor. Delege sayısını artırmak lazım. Şimdi görüyorsun ki bir adayı Kulüpler Birliği belirtiyor, diğerleri de ona uyuyor.

Özgener gidiyorsa bunun nedeni vardır. Özgener'in, kulüplerin fazla şikayet etmesi ve baskı yapmasından dolayı bırakma kararı aldığını düşünüyorum" ifadelerini kullandı.