1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Beratcan davası karara bağlandı!
Beratcan davası karara bağlandı!

Beratcan davası karara bağlandı!

İşte detaylar...

A+A-

Katil zanlısı Ersin Kaşıkçı ve anne Türkan Karakütük hakkındaki karar açıklandı.

 

Kaybolduktan sonra Tuzla'da ormanlık bir alanda cesedi bulunan 10 yaşındaki Beratcan Karakütük'ün ölümüne ilişkin gözaltına alınan ve adliyeye sevk edilen servis şoförü Ersin Kaşıkçı, çıkarıldığı Nöbetçi Anadolu 2. Sulh Ceza Hakimliği'nce tutuklandı. Annesi Türkan Karakütük ise serbest bırakıldı.

 

10 yaşındaki Beratcan Karakütük'ün ölümünde bir numaralı şüpheli Ersin Kaşıkcı'nın cinayeti işlediğini itiraf ettiği, annesinin de şüpheli ile birlikteliğini kabul ettiği öğrenildi. Şüphelinin anneyi suçlayarak "Çocuk ilişkimizi öğrendi öldürelim" iddiasını ise annenin, "Ayrılmak istedim. Beni çoluk çocuğumu öldürmekle tehdit ediyordu. Suçuna beni ortak etmeye çalışıyor" dediği ortaya çıktı. Polisten alınan bilgiye göre şüpheli Ersin Kaşıkcı’nın polise şunları söylediği kaydedildi:

 

"Annesiyle 6 yıldır birlikteliğimiz vardı. Beratcan bir süre önce bizi birlikte gördü. Ardından babasına söyleyeceğini belirterek annesinden para istemeye başladı. Ben de ona birçok hediye alıyordum. Bir süre böyle gitti fakat daha sonra 'Babama söyleyeceğimi sizi' demeye başladı. Bir gün annesi beni arayarak "Bizi gördü çocuğu ortadan kaldıralım" dedi. Bunun üzerine ben de plan yaptım. Olay günü okul çıkışında çocuğu bir bahaneyle servise aldım. Ellerini ve ayaklarını bağladım, ağzını bantladım. Daha sonra minibüsün arkasındaki bagaj bölümüne yerleştirdim. Çocuk arkada iken bir başka servisi dağıttım. Bir söre sonra da Tuzla'daki su kanalına götürdüm, kafasını 10 dakika suyu içinde tuttum. Öldüğüne ikna olunca orada bırakıp ayrıldım ve annesine işi bitirdiğimiz mesajını attım."

 

Anne Türkan Karakütük'ün ise, şüpheli ile birlikteliğini kabul ettiği ve "Kendisinden ayrılmak istiyordum. Bunu kendisine söyledim. Çoluğumu çocuğumu öldürmekle tehdit etti. 'Ayrılırsan seni yakarım' diyordu. Çocuğumu öldürmek istediğimi söyleyerek beni de suçuna ortak etmek istiyor" dediği öğrenildi.