1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Berlusconi'nin hayatı film oldu 
Berlusconi'nin hayatı film oldu 

Berlusconi'nin hayatı film oldu 

İtalya'nın skandallarla birlikte anılan en meşhur siyasetçisi Silvio Berlusconi'nin hayatı film oldu.

A+A-

İtalya'nın skandallarla birlikte anılan en meşhur siyasetçisi Silvio Berlusconi'nin hayatının ünlü yönetmen Paolo Sorrentino tarafından beyaz perdeye aktarıldığı 'Loro' (Onlar) isimli film duyuruldu

Fragmanda eski başbakanın 'bunga bunga' partilerine atıfla dans eden yarı çıplak kadınlar eşliğinde özel hayatına ağırlık veriliyor.

Fragmanda Berlusconi (Servillo) ''Ülkenin en zengin adamı olmak, başbakan seçilmek ve aynı zamanda herkes tarafından delice sevilmek, bunları bekliyor muydunuz'' sorusuna ''Evet beklediğim tam da buydu'' yanıtını veriyor.

İtalya'nın dört kez başbakanlık yapmış  Berlusconi'nin filmi izleyip izlemediği bilinmiyor.

Başta villalarını  filmin çekimlerine açan Berlusconi, ekim ayında ise 4 Mart'taki genel seçimler için kendi kurduğu Forza Italia partisini tekrar canlandırmaya soyunduğundan 'Loro'ya yönelik taarruza geçmişti.

2014'te En İyi Yabanci Film Oscar'ını alan La Grande Bellezza (Muhteşem Güzellik) filmi ve 'Genç Papa' isimli TV dizisiyle tanınan yönetmen Paolo Sorrentino, Berlusconi'nin portesini çıkarma kararını ''Çünkü o İtalyanlığın bir arketipi ve onun aracılığıyla İtalyanlığı tanımlayabilir, İtalyanları betimleyebilirsiniz'' diye açıkladı