1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Beton santrali hizmette
Beton santrali hizmette

Beton santrali hizmette

Yeni Beton Santrali Yeşilbük Köyü’ nde hizmete girdi...

A+A-

 Beton üretiminde kapasite ve kalite arttı. Yeşilbük Köyü’nde belediye ait asfalt plentinin yanında kurulan beton santralinde tamamı otomatik ve elektronik ortamda üretim yapan yeni santral hizmete girdi.

 
Belediyenin Kutlugün köyünde bulunan ve saatte 30 metreküp beton üretebilen eski santralin ekonomik ömrünü tamamlamasının ardından Yeşilbük Köyü’nde kurulan yeni santral belediyeye 425 bin TL mal oldu.
 
Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu göreve geldikleri gündem beri belediyenin araç ve makine parkını yenilemek için adeta seferberlik başlattıklarını kaydederek, “ Trabzon'un altyapısını yenilemek ve geliştirmek için öncelikle iyi bir araç ve makine parkına ihtiyaç vardı. Öncelikle belediyemize 21 milyon TL tutarında 120 yeni iş makinesi ve araç kazandırdık. Bunun yanında asfaltın kalitesini artırmak için saatte 240 ton asfalt üretebilen bölgenin en çağdaş ve modern asfalt plentini Yeşilbük köyünde 20 dönüm arazi üzerine kurarak hizmete sunduk. Kutlugün Köyü’nde bulunan ve ekonomik ömrünü tamamlamış beton santralini de yenilemek için asfalt plentinin yanına yeni bir santral kurarak hizmete soktuk. Büyükşehir ile birlikte daha geniş hizmetler verebilmek için böyle çağdaş ve modern tesislere ihtiyacımız vardı. Trabzon’a hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.