1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Biji Türkiye Cumhuriyeti, biji sıkıyönetim
Biji Türkiye Cumhuriyeti, biji sıkıyönetim

Biji Türkiye Cumhuriyeti, biji sıkıyönetim

Dr. Seyit Hisoğlu meydan okurcasına yazdı…

A+A-

 Biji Türkiye Cumhuriyet, biji sıkıyönetim

Ne istiyorsunuz, ne kadar istiyorsunuz? Kimin hakkını istiyorsunuz? Her şeyden öte kimden istiyorsunuz? Derdiniz ne ? Tabi ki cevabını bilmiyorsunuz! Her ne kadar savaş,  Ortadoğu’daki sıcak yüzünü göstersede sizin göremediğiniz soğuk savaşta piyon rolü oynadığınız, kullanıldığınız, başkalarının emellerine hizmet ettiğinizden dolayı  ne istediğinizi bile bilmiyorsunuz!  Eğer istediğiniz topraksa, istediğinizin toprakları alacağınızı düşünmek aptallıktan öteye geçmez! Bunu iyi bilesiniz. Soyu Ermeni olanların yeri Ermenistan’dır! Bunu da yazın o zavallı beyninize!  Ne zaman haksahibi olmuşsunuz ki bu topraklarda,ahmakça sahiplenmekten bahsediyorsunuz. Bre gafiller, bre maşalar; yedi cihana diz çöktürmüş Türk milletinin size seyirci kalacağını mı sanıyorsunuz? 

Çözüm dedik! Çözelim ama ‘çözülmeyelim’ dedik! İkinci sınıf vatandaş olmaktan çıkaralım dedik! Devlet ‘baba’ şefkati ile ‘kucaklayalım’ dedik! Anlamadınız. Maşa olarak kullanılmaya alışık o zavallı çürümüş beyinleriniz,  bunu sadece ‘şımarmak’ ya da ‘çözülmek’ olarak algıladı! Yazık o iyi niyeti suiistimal eden  akılsız beyinlerinize! Yazık o düşünce fukaralığınıza! Peki şimdi ne olacak düşünün  bakalım? İşler  yoluna girmeye başlamış,hükümet kurma turları devam ediyor.  Üstelik  ufukta erken seçim görülmüş ve tam bu sırada Daeş devreye girmiş, belki yeniden oluşacak olan istikrarı birileri ısrarla bozmaya çalışmakta! Selahattin Demirtaş denilen maşa, provoke edici açıklamalarına devam ediyor! Neymiş efendim kendi kurumlarını kendileri koruyacakmış! Herkes kendi önlemini alacakmış! Tek suçlu ‘Tc devletiymiş’  gibi açıklamalar yapıp iç karışıklığın pimini çekmeye çalışıyor Selahattin Efendi! Son açılamasında da Daeş’in  Türkiye’den lojistik destek sağladığını ileri sürüp, hükümeti suçlayan  Mızıkçı Demirtaş, artık haddini iyice aşmış ve bir bölücü unvanı ile dünya medyasına resim çektirmektedir. Selahattin efendi bu densizliğin ağır bedeli olacağını unutmuşa benziyor! Unutsun ama fazla gitmez, kısa zamanda çok ağır bedel ödeyeceğini ve kendisi gibi hainlerin ödeyeceğini elbet görecektir!

Geçici hükümet,ana muhalefet, sürekli  sağduyu çağrısı yaparken, provoke edici açıklamalar yapan Hdp, ülkeyi çözümsüzlüğe itmeye devam etmektedir. Van da yol kesip tır yakmalar, Bitlis de şantiye basmalar, Urfada polis şehit etmeler… 1990’lı yılları hatırlatıyorum! Ve çok gitmez diyorum!  Çok yakında Güneydoğuya yeniden sıkıyönetim gelecek! Bellikisıkıyönetimi  özlemişler! Evden çıkarken ,seyahat ederken sorgulanmayı,  hatta aşağılanmayı özlemişler! Hayri Kozakçıoğlu’nu,  Mehmet Ağar’ı ve daha nice isimleri belli ki çok özlemişler! Masum halkın belki günahı yok diyebilirsiniz! Diyebilirsiniz de, masum gözükenlerin bu vatan hainleri için yapacağı hiç mi bir şeyleri yok? Onun için hiç ayırım yapmadan hainler ya da hainleri besleyenler için sıkıyönetim geliyor ve acilen gelmelidir de! Cumhurbaşkanımızın, hükümetimizin, devletimizin  şefkat, merhamet, eşitlik adına attığı adımları, ‘taviz’ olarak algılama cehaletine düşenlere, bu kafa ile devam ettikleri sürece en ağır darbeler indirilmeli! Türk devletinin gücü, kararlılığı, vatana ihanetin bedeli dağlara taşlara tarihte emsali görülmemiş biçimde yazılmalıdır!