1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Biletix'in başı dertte!
Biletix'in başı dertte!

Biletix'in başı dertte!

Bu bir paralı davetiye... İşte o bilet...

A+A-

Trabzonspor, daha önceki birçok İstanbul sınavını oynadığı Olimpiyat Stadı’ndan taşınma kararı alıp Athletic maçı için TT Arena’yı isterken olayın sadece ‘ambians’ yönü gündeme gelmişti. Ancak perde arkasında yaşanan bir olay daha vardı. O da yönetimin Olimpiyat’taki gişe rahatsızlığı! Biraz açalım... Son Benfica maçında Trabzonspor’un satılan bilet ve kasaya giren para ile stattaki seyirci sayısı arasında farklar olduğundan şüphe duyan Trabzonspor Yönetimi, bu rahatsızlığını paylaşmaktan da kaçınmadı. Olaya ışık tutan ve işin hukuki boyuta taşınmasına da yol açan isim ise bir Trabzonspor taraftarı avukat oldu. İstanbul’da meslek hayatını devam ettiren Kemal Bayrak, o gün stat gişesinden bilet aldığını ve yaşananları FANATİK’e anlattı:

 

‘İyi niyet göremiyorum’

 

“Ücretini ödeyip çocuklarımıza ve arkadaşlarıma bilet aldım. Maç bitti, eve geldik. Hatıra olarak saklayacaktım bileti. Baktım, bedel kısmında ‘0’ ibaresi var. Sonra altlarda, okunmayacak kadar küçük yazılarla ‘daveti’ ibaresini de görünce inanamadım. Çünkü biz para verip almıştık, davetli değildik! Sonrasında konuyu araştırmayı kendime görev saydım. Biletix ve Trabzonspor ile temasa geçtim. Biletix, önce okunmayan bilet yerine davetiye barkodu okunduğu için böyle olduğunu belirtti. Sonrasında inceleme başlattıklarını açıkladılar. Ancak davetiye basılmaması gereken bir tribüne davetiye basıp gişeye vermek, sonra da bunu oradaki görevlilere yıkmak iş değil. Böyle büyük bir firma bunu yapıyorsa bunun altında iyi niyet göremiyorum.”

 

Biletix ve Trabzon inceleme başlattı

 

Olayla ilgili olarak hem Trabzonspor hem de Biletix inceleme başlattı. Trabzonspor Asbaşkanı Nevzat Şakar, “Olayın takipçisiyiz. Ortada bir sıkıntı var. Bunun biri de bir bini de bir. Biletix büyük bir firma. Konuyu aydınlatacaklarından eminim” dedi. Biletix firması da üst düzeyde inceleme başlattı. Genel müdür yardımcıları ve hukukçuların hem kendilerine açılan dava hem de olayın iç yüzü ile ilgili çalışma yürüttüğü öğrenildi.