1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Bir dikişte içti!
Bir dikişte içti!

Bir dikişte içti!

Vatandaş şaştı kaldı

A+A-

Zeytinyağının faydalarını her fırsatta anlatan Prof. Dr. Canan Karatay Bursa'da yeni sıkılan zeytinyağını tek yudumda içti, görenler şaştı kaldı.

 

Gemlik Belediyesi'nin Kent Konseyi ve sivil  toplum örgütleriyle birlikte düzenlediği ve bu yıl ikincisi yapılan Uluslararası Zeytin Festivali'nin konuğu olan Prof. Dr. Karatay, program sonunda Solaksubaşı Zeytinyağı Fabrikası'nı ziyaret etti.

 

TEK YUDUMDA İÇTİ

 

Panelde yaptığı konuşmada dünyanın en sağlıklı meyve suyunun zeytinyağı olduğunu ifade eden Prof. Dr. Canan Karatay  yeni sıkılan zeytinyağını bardağa doldurarak, izleyenlerin hayret dolu bakışları arasında içti.

 

Uzatılan peçeteyi kabul etmeyen Prof.Dr. Karatay, kendisine peçete uzatanları kibarca redderken, "Zeytinyağı başlı başına şifadır, elimi silmek ya da yıkamak yerine elime yüzüme sürerim cildime de iyi gelir" dedi.

 

"GÖNÜL RAHATLIĞIYLA İÇİN"

 

Zeytinyağını içtikten sonra beraberindekilere, "İçmiş olduğum bu zeytinyağı boğazımı yaktı. En doğal yağ boğazı yakar zaten. Boğazım yanıyor diye bu kötü demeyin sakın. Gönül rahatlığıyla içebilirsiniz." diye konuştu.