1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. BİR MAHALLE AYAKTA!
BİR MAHALLE AYAKTA!

BİR MAHALLE AYAKTA!

"Baz istasyonuna tepki"

A+A-
Türkiye'nin cep telefonu pazarına girmesiyle baz istasyonu cennetine dönüşmesi çok çabuk oldu. Artık okul, hastane ve evlerin çatılarında gördüğümüz metal çubuklar sanki hep oradalarmış gibi garipsenmez hale geldi. Oysa baz istasyonlarının insan hayatı üzerindeki kalıcı zararları giderek artıyor. Trabzon'un karşıyaka mahallesinde yunus emre lisesinin hemen yanında bir apartmanın terasına kurulan baz istasyonuna hem mahalle sakinleri hemde öğrenciler büyük tepki gösteriyor
Trabzon'un karşıyaka mahallesinde 4 katlı bir apartmanın terasına kurulan baz istasyonu   mahalle halkının sağlığına tehlikeye atıyor.4 katlı apartmanda aillerde yaşarken binanın en alt katı balıkçı dükkanı olarak kulalnılıyor. Binanın bodrum katında ise baz istasyonunun dev bir kazanı bulunurken terastaki istasyon çevreye tehlike saçıyor. .sağlıkların tehlikeye atıldığını belirten mhalle sakinleri baz istasyonunun boş arazilere kurulması gerektiğini belirterek insanlar rant uğruna çocuklarımızın geleceğimizin sağlığını tehlkeye atıyor.biz bu istasyonu istemiyoruz. Yetkilileri göreve çağırıyoruz..
öğrenciler baz istasyonunu istemiyor!
Baz istasyonunun bulunduğu apartmanın hemen ilerisinde yunus emre lisesinde eğitim öğretim veriliyor .baz istasyonunun olduğu yerde eğitim ve öğretim gördüklerini belirten öğrenciler duruma milli eğitim müdürlüğünün el atmasını istediler. Öğrenciler   sağlıklarının tehlikeye atılmasını istemediklerini belirtrek   ‘’ istasyonun insan sağlığına zaarrlarını televizyonlardan öğreniyoruz.özelliklede bölgemizde kanser vakaları bir hayli fazla.baz istasyonunun kaldırılmasını istiyoruz." dediler.
Baz istasyonlarının insan sağlığına bilinen en büyük zararları başında Sinir zarlarının bozuluşu:, EEG değişimleri, uykusuzluk, sinirlilik, unutkanlık, depresyon, başağrısı, başdönmesi, Alzheimer, Parkinson, dejeneratif beyin hastalıkları Hücre enzimlerinde bozulmalar.